Kibicowska zapowiedź kolejki. Trzy mecze przyjaźni, zamknięta „Żyleta”

g.rajda  -  28 lutego 2014 06:36
0
1290

kibice_wisla_cracovia_zbiorka_1314
W ten weekend czekają nas aż trzy mecze przyjaźni: w Chorzowie, Gdańsku i Lubinie. Sektory gości nie będą jednak tak pełne jak w poprzedniej kolejce, a dodatkowo w Warszawie zamknięta została „Żyleta”. Zapraszamy na kibicowską zapowiedź kolejki. 

Ruch Chorzów – Widzew Łódź
piątek, 28 lutego 18:00

Do Chorzowa przyjeżdża „zgodowicz” Ruchu, czyli Widzew Łódź. Na ten mecz łodzianie nie organizowali oficjalnego transportu, a w sprzedaży były jedynie bilety w cenie 25 zł. Mimo niezbyt dogodnego terminu i godziny, możemy spodziewać się dość dobrej frekwencji z obu stron i wzajemnych, ciepłych pozdrowień.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
piątek, 28 lutego 20:30

Drugi piątkowy mecz to także mecz „zgodowiczów” – Lechii i Wisły. Wiślacy wybierają się na Pomorze własnymi środkami transportu, cena biletu wynosi 15zł. Sprzedawane wejściówki obowiązują na Trybunę Zieloną, sektor X (Młyn Lechii). Część stadionu Lechii nadal pozostaje zamknięta, w tym klatka dla przyjezdnych. Na trybunach powinna być dobra zabawa.

Górnik Zabrze – Korona Kielce
sobota, 1 marca 15:30

Dwie porażki Górnika w tym roku na pewno pozytywnie nie wpłynęły na kibiców. Jednakże Torcida nie raz pokazała, że jest z drużyną na dobre i na złe, więc nie inaczej będzie tym razem. Na trybunach powinien pojawić się komplet 3 000 kibiców. Sympatyków gości rzecz jasna oficjalnie brak z powodu remontu. Nie zapomnijcie o zapisach do Bydgoszczy, naszym celem jest inwazja na tamtejszy sektor gości!

wyjazd_zawisza

Lech Poznań – Piast Gliwice
sobota, 1 marca 18:30

Kibice Piasta na mecz do Poznania wybierają się autokarami. Do pokonania mają około 450 kilometrów. Zbierają się na dworcu PKP o godzinie 12:30. Cena wyjazdu to 85 zł. Kompletu spodziewać się nie możemy, jest to jednak ich pierwszy wyjazd w tym roku, dodatkowo wypadający w sobotę, mogą więc zaskoczyć swoją liczbą. Tradycyjnie ze strony Lecha spodziewamy się dobrej liczby w „Kotle”, możliwe, że część poznaniaków tego dnia wybierze się na mecz Cracovii ze Śląskiem, który niedawno pojawił się w bardzo dobrej liczbie właśnie w Poznaniu.

Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław
niedziela, 2 marca 13:00

Po bardzo dobrym wyjeździe w 22. kolejce do Poznania (1 500 osób) Śląsk powinien zapełnić sektor gości w 100% na co wpłynąć może także fakt wsparcia ze strony fanów Wisły Kraków, którzy tego powinni wrócić z wyprawy do Gdańska. Sympatycy „Pasów” mają w głowie porażkę sprzed tygodnia, ale tego dnia powinni licznie stawić się przy ul. Kałuży głównie z racji przyjazdu fanów zaprzyjaźnionych z rywalem zza miedzy. To takie „mini derby”.

Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz
niedziela, 2 marca 15:30

W sektorze gości nie ujrzymy fanów Zawiszy, ze względu na ich protest i wojnę z działaczami. Jest to jednak mecz przyjaźni, więc kilkadziesiąt osób z Bydgoszczy na pewno pojawi się na sektorach Zagłębia. Przypuszczalnie, gdyby kibice Zawiszy nie protestowali, frekwencja powyżej 10 tysięcy kibiców tego dnia byłoby realną liczbą, ale w zaistniałej sytuacji liczba jest trudna do oszacowania.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
niedziela, 2 marca 18:00

W niedzielę na Łazienkowskiej pojawi się 800 kibiców Jagiellonii Białystok. Białostoczanie, po sporej mobilizacji w swoich szeregach, wykupili już 770 wejściówek na ten wyjazd. Początkowo przyjezdni mieli otrzymać 1550 biletów, ale wobec zamknięcia „Żylety” przez Komisję Ligi, pula przeznaczona dla „Jagi” została zmniejszona do 800 sztuk, czyli 5% pojemności stadionu. Kibice Jagiellonii do Warszawy przyjadą pociągiem specjalnym. Najzagorzalsi kibice Legii, „dzięki” wojewodzie, przeniosą się zapewne na trybunę sąsiadującą z „Żyletą” i kto wie, może znów pokażą, że wojewoda im nie straszny?

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
poniedziałek, 4 marca 18:00

Z powodu remontu sektora gości kibiców Pogoni oficjalnie na trybunach w Bielsku-Białej nie ujrzymy. Mogą się jednak pojawić na trybunie gospodarzy tak jak bywało to w przypadku innych drużyn przyjezdnych. Dzień rozgrywania meczu raczej negatywnie wpłynie na i tak kiepską frekwencję na Stadionie Miejskim. Na plus jednak działają wyniki drużyny po zimowej przerwie (4 punkty/2 mecze), więc możemy zostać mile zaskoczeni.

Źródło: legionisci.com/skwk.pl/12zawodnik.pl
Foto: gornikforum.com /

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments