Kibicowska zapowiedź kolejki. Torcida podbije Wrocław, Lechia „zazieleni” Poznań

g.rajda  -  21 marca 2014 07:54
0
1093

kibice_slask_gornik_1213
Nie będzie to weekend obfitujący w pełne sektory gości. Kibicowsko najciekawiej będzie W Poznaniu, gdzie pojawi się liczna ekipa Lechii Gdańsk oraz we Wrocławiu, dokąd wybiera się nasza zabrzańska „Torcida”.

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin
piątek, 21 marca 18:00

Do Łodzi z powodu zamkniętego sektora gości nie przyjadą kibice Zagłębia.

Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz
piątek, 21 marca 20:30

Jeśli chodzi o trybuny, to mecz bez historii. Protest Zawiszy trwa nadal i ciężko wierzyć w jego szybkie zakończenie, dlatego też „klatka” gości tego dnia pozostanie pusta. W poniedziałek, 17 marca Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków wydało oświadczenie: „Na Zawiszę nie idziemy”. Protest spowodowany jest fatalną komunikacją na linii Klub – Stowarzyszenie, ciągłe obarczanie winami przez prezesa Bednarza oraz 250 bezpodstawnie wydanych zakazów wstępu na stadion za wydarzenia podczas meczu z Ruchem. W Krakowie mamy tym samym sytuację podobną do tej w Bydgoszczy, kibicom obu klubów życzymy wytrwałości i odzyskania tego co wasze!

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
sobota, 22 marca 15:30

Fanatycy z Kielc nie wybierają się do Białegostoku, a spowodowane jest to trwającą budową stadionu. W szeregach „Jagi” brak specjalnej mobilizacji na ten mecz, jednak liczba 6-7 tysięcy widzów jest w ich zasięgu.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
sobota, 22 marca 18:30

Kibice Lechii do Poznania udadzą się pociągiem specjalnym, który z Dworca Głównego ruszy o 10:08. Wszystkie 1220 biletów w ich szeregach rozeszły się bardzo szybko, klatka gości będzie więc w 100% zielona. W minioną środę Lech obchodził swoje 92 urodziny, trybuny na pewno w sposób wyjątkowy i liczny uczczą to wydarzenie, dlatego z ciekawością będziemy spoglądali na kibiców zarówno gospodarzy jak i gości.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia Kraków
niedziela, 23 marca 13:00

W Bielsku-Białej, podobnie jak w Białymstoku, trwa remont stadionu i kibiców z Krakowa nie ujrzymy. Z dniem 13 marca Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała poinformowało, iż zawiesza swoją działalność na czas nieokreślony. Tym samym podczas meczu nie będzie prowadzony doping, nie będą również prezentowane oprawy. Powód decyzji SKSPB-B nie jest znany.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
niedziela, 23 marca 15:30

Nad kibicami z Chorzowa nadal ciąży zakaz wyjazdowy, na trybunach będzie to jednostronne widowisko. W ostatnim czasie frekwencja w Szczecinie bardzo zaskakuje, dotychczas 11 tysięcy kibiców widywaliśmy tylko na spotkaniach TOP-owych. Dziś jest to niemal standard, można sądzić zerwanie zgody z Legią bardzo pozytywnie zadziałało na „Portowców”.  Podczas tego meczu gospodarze nadal walczą o nagrodę w postaci nowej oprawy, której sponsorem będą partnerzy klubu, a do osiągnięcia celu zostało im niewiele. W zabawie chodzi o zebranie 500 kg kapsli piwa Bosman oraz frekwencje podczas 5 meczów na poziomie 50 tysięcy.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 
niedziela, 23 marca 18:00

Jak każdy z Nas wie, do Wrocławia udamy się autokarami i samochodami. Otrzymaliśmy 2 500, ale trudno powiedzieć, czy uda się w pełni wykorzystać tę pulę i zdominować dopingiem w niedzielne popołudnie stadion w stolicy Dolnego Śląska. Moc, energia, doping powyżej norm tego dnia na pewno będą wielką siłą, która miejmy nadzieje pozytywnie zadziała na Naszych grajków. Pamiętajcie, że w niedzielę spotykamy się pod stadionem o godzinie 12:30, a wyjazd planowany jest na godzinę 13:00. Nie zapomnijcie o młynówkach, które jak zwykle są obowiązkowe, a także w przypadku osób jadących autokarami o opaskach „Torcida On Tour”, które sprawdzane będą podczas wsiadania. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

Nasza zapowiedź wyjazdu:
[youtube id=”sAeUa2nUi4g”]

Piast Gliwice – Legia Warszawa
poniedziałek, 24 marca 18:00

Kibice Legii nie przyjadą do Gliwic, co spowodowane jest to półrocznym zakazem wyjazdowym za wydarzenia podczas meczu z „Jagą”. Młyn w Gliwicach powinien być tego dnia bardzo liczny, gdyż każdy kto pojechał na mecz do Chorzowa kupi bilet w cenie 10 złotych.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments