Kibicowska zapowiedź kolejki. Torcida jedzie do Warszawy!

g.rajda  -  1 sierpnia 2014 11:55
0
1467

kibice_legia_gornik_1314

Pod względem kibicowskim najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Legią, a Górnikiem. Na wyjazdy oprócz ekipy Górnika udadzą się kibice Lechii, Pogoni i Bełchatowa. Zapraszamy na kibicowską zapowiedź 3. kolejki ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków
Piątek, 1 sierpnia, godz. 18:00

W Białymstoku stadion w dalszym ciągu jest budowany i choć jest on już w ostatniej fazie budowy to na otwarcie jeszcze trochę poczekamy. Kibice „Pasów” tego dnia muszą zadowolić się obejrzeniem meczu z poziomu kanapy.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Piątek, 1 sierpnia, godz. 20:30

Kibice z Gdańska wybierają się na to spotkanie, jednak szczegóły są owiane tajemnicą, a są one podawane tylko przy zapisach. Tego dnia na pewno będzie wspierała ich liczna delegacja zgodowiczów – Wisły i Sląska. Śląsk swoje spotkanie rozgrywa dopiero 3 sierpnia, a ekipa z Krakowa na swoje mecze nie chodzi. Z drugiej strony Piast – jest to dla nich pierwsze spotkanie domowe, więc ich możliwości liczbowe nie są jeszcze znane. Specjalnego ciśnienia na to spotkanie nie ma z żadnej ze stron, dla obu ekip jest to zwykły piątkowy mecz.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Sobota, 2 sierpnia, godz. 18:00

Na to spotkanie „Portowcy” wybiorą się transportem kołowym, koszt wyjazdu z biletem i przejazdem to 140 zł. W poprzednim tygodniu Stowarzyszenie Kibiców Korony wydało oświadczenie w którym podana została informacja o rozpoczęciu bojkotów spotkań drużyny z Kielc. Powodem tej decyzji jest brak porozumienia na linii Klub – Kibice. Koroniarze to 3 w Polsce ekipa, która lekko mówiąc, nie ma najlepszych stosunków z zarządem i chcąc uzyskać swoje musieli bardzo drastycznie zareagować.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Sobota, 2 sierpnia, godz. 20:30

Tego wyjazdu nie musimy specjalnie reklamować, bo wyjazd do stolicy od zawsze był dla nas ważną sprawą. O ile trzy i dwa lata temu nie było Torcidzie dane wejść na obiekt przy Łazienkowskiej, to już rok temu najwierniejsi fani z Zabrza zasiedli na trybunach w bardzo dobrej liczbie (raport z tamtego spotkania znajdziecie TUTAJ). Tym razem jednak takich tłumów nie powinniśmy oczekiwać. Okres wakacyjny na pewno zadziała na niekorzyść. Wiadomo, że nie o liczby tutaj chodzi, ale o głośny, fanatyczny doping, który pomoże piłkarzom Górnika w tak trudnym momencie. Widzimy się w Warszawie! Pamiętajcie o przyjściu na czas (12:30) na parking i nie zapomnijcie młynówek! Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, Legia Warszawa zaprosiła uczestników tamtego wydarzenia. Niestety wejściówki na to spotkanie nie sprzedają się najlepiej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
Niedziela, 3 sierpnia, godz. 15:30

„Niebiescy” do Bielska-Białej nie mogą się oficjalnie wybrać z powodu remontu miejscowego stadionu. Kibice Podbeskidzia powinni zapełnić stadion w 100%, ostatnimi czasy nie było to dla nich problemem, a na meczu 1. kolejki nawet trochę poultrasowali prezentując oprawę.

Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
Niedziela, 3 sierpnia, godz. 15:30

Bydgoszczanie z wiadomych przyczyn na ten wyjazd nie jadą. Osuch nadal wprowadza swoje „porządki” do klubu. Tym razem zdecydował się na zmianę herbu zespołu – białe tło z „Zetką” postanowił ozłocić. I jak się okazuje wszystko jest bezprawne, gdyż na zmianę herbu nie zgodzili się wszyscy akcjonariusze klubu z Bydgoszczy, a jest to wymagane. W oświadczeniu klubu możemy przeczytać:
„Informujemy, że Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza ograniczyło spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA prawa do używania znaku słowno-graficznego w postaci czarnej litery „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy. Ograniczenie polega między innymi na wystąpieniu przez SP Zawisza do spółki Ekstraklasa SA z żądaniem zaprzestania używania w/w znaku – czarnej litery Z na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy, grożąc wystąpieniem na drogę odszkodowawczego postępowania sądowego (co jest jednoznaczne z działaniem na szkodę Naszego Klubu). Pomimo wniosków i wezwań złożonych przez Zarząd WKS Zawisza Bydgoszcz SA zarówno na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy jak również odrębnych pism do zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza o udostępnienie wszelkich praw do znaku spółki czarnej litery „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy (zgodnie z intencjami stron w chwili powstania Naszej Spółki), do dnia dzisiejszego SP Zawisza nie podjęło jakichkolwiek rozmów w tej sprawie. W związku z powyższym w zgodzie z zapisami statutu CWZS Zawisza zachowując spuściznę i tradycję Klubu (do czego zobowiązało się SP Zawisza w 2006 roku – łamiąc później te zobowiązania wprowadzeniem swojego znaku) wracamy do korzeni loga Klubu WKS Zawisza sięgających czasów powstania WKS Zawisza czyli do roku 1946. Odnosząc się z szacunkiem do pozostałych sekcji zrzeszonych w CWZS Zawisza, lekkoatletyki, podnoszenia ciężarów, gimnastyki, kajaków, wioślarstwa, strzelectwa, boksu i sztuk walki, chcielibyśmy wykorzystując znak w postaci czarnej litery „Z” na złotym tle w niebiesko-czarnej tarczy, przełożyć sukces Naszego Klubu związanym z awansem do Ekstraklasy, zdobyciem Pucharu Polski i Superpucharu Polski na wszystkie zrzeszone sekcje”.

Lech Poznań – Wisła Kraków
Niedziela, 3 sierpnia, godz. 18:00

Przez bojkot meczów przez kibiców „Białej Gwiazdy” mecz na pewno stracił na atrakcyjności kibicowskiej. Niestety bez kibiców gości to już nie to samo, ale fani „Kolejorza” raczej nie będą z tego powodu rozpaczać bowiem po tym jak dwa tygodnie temu podczas meczu z Piastem ich stadion był zamknięty teraz powinni się cieszyć (a w głębi duszy przeklinać wojewodę) z tego, że ten mecz obejrzą z poziomu trybun. A czy zaprezentują coś więcej? Napiszemy o tym w podsumowaniu tej kolejki.

Górnik Łęczna – GKS Bełchatów
Poniedziałek, 4 sierpnia, godz. 18:00

Kibiców przychodzących na stadion w Łęcznej zachęca się do przyjścia na sektor B. Każdy kibic ma ubrać się na zielony kolor. W Łęcznej można się spodziewać frekwencji na poziomie 4-5 tysięcy. Kibice z Bełchatowa do Łęcznej się wybiorą, a koszt wyjazdu wynosił 75 zł. Sektor kibiców gości może pomieścić 750 kibiców.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments