Kibicowska zapowiedź kolejki. Sporo wyjazdów, Korona wraca z dopingiem, a Torcida jedzie ją przekrzyczeć!

g.rajda  -  15 sierpnia 2014 06:32
0
1056

kibice_korona_gornik_1314

W ten weekend na trybunach powinno być znacznie ciekawiej niż w minionej kolejce. Sektory gości powinny być pełne, a na trybunach głośno i barwnie. Najciekawiej zapowiada się prestiżowy pojedynek w Poznaniu, gdzie pewnie w komplecie zawitają „Portowcy” ze Szczecina.

Korona Kielce – Górnik Zabrze
Piątek, 15 sierpnia, godz. 18:00

Na piątkowy wyjazd do Kielc Torcida powinna zmobilizować się i przyjechać w dobrej liczbie, zwłaszcza, że jest to dzień wolny od pracy. Od tego spotkania kibice Korony wracają z zorganizowanym dopingiem, więc na trybunach będzie więc ciekawie. Trudno jednak spekulować, a najlepiej zobaczyć to na własne oczy udając się na sektor gości. Przypomnijmy, że zbiórka o 12:30 na parkingu pod stadionem. Jeśli z różnych przyczyn nie możecie udać się do Kielc, to pełen raport z wyjazdu przeczytacie u Nas. Zapraszamy!

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Piątek, 15 sierpnia, godz. 20:30

W Białymstoku trwa budowa nowego Stadionu Miejskiego, a brak klatki dla gości oczywiście wyklucza ich uczestniczenie w tym spotkaniu. Mimo to na trybunach zapewne zasiądzie komplet widzów, bowiem na ponad tydzień przed spotkaniem serwis jagiellonia.net podał informację, że na zostało nieco ponad 1 700 wejściówek. Mobilizacja raczej nie powinna dziwić, nie od dziś wiadomo, że gdy przyjeżdża Legia (po ostatnim spotkaniu w Warszawie mobilizować „Jagi” zdecydowanie nie trzeba), to frekwencja w porównaniu do innych meczów jest zdecydowanie wyższa.

Górnik Łęczna – Zawisza Bydgoszcz
Sobota, 16 sierpnia, godz. 15:30

Kibole Zawiszy w dalszym ciągu bojkotują swoje spotkania, więc w Łęcznej będzie to jednostronny pojedynek. Fanów z Łęcznej prosi się o przybycie na stadion na zielono, rekordu frekwencji na pewno nie będzie, ale liczba 4-5 tysięcy widzów jest w ich zasięgu ręki.

Piast Gliwice – Ruch Chorzów
Sobota, 16 sierpnia, godz. 18:00

„Niebiescy” podejmują Piasta w Gliwicach… zaraz, zaraz, to Piast ich podejmuje, ale przy „trawiastych” problemach można się pogubić… Więc jeszcze raz. Kibice z Cichej jadą do pobliskich Gliwic transportem kołowym, a cena wyjazdu to 35zł (sam bilet) lub 40zł (bilet+transport). Jest to mecz „mini-derbowy”, lecz grają w nim drużyny z dołu tabeli. Ze strony gospodarzy na pewno nie zobaczymy kompletu, po ostatnim wyjeździe do Szczecina (2 osoby) raczej widać jak to tam wszystko wygląda… Po stronie Ruchu również nie ma wielkiego ciśnienia, więc wielkiego show chyba nie będzie.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Sobota, 16 sierpnia, godz. 20:30

Do Poznania „Portowcy” wybierają się transportem kołowym, ceny to 40 lub 100 zł w zależności od środka transportu. Jak podawano na stronach kibiców ze Szczecina, we wtorek 12 sierpnia można było dostać ostatnie bilety. Czy więc w Poznaniu zobaczymy komplet gości? Można się tego spodziewać, ostatnie dwa wyjazdy szczecinian były bardzo okazałe liczbowo jak i atrakcyjne dla oka. Wśród poznaniaków większego ciśnienia na to spotkanie nie ma, tradycyjnie „kocioł” powinien pękać w szwach, a może zobaczymy coś więcej… Z pewnością przeczytacie o tym w podsumowaniu kibicowskim tej kolejki!

Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków
Niedziela, 17 sierpnia, godz. 15:30

Do stolicy Dolnego Śląska Cracovia uda się autokarami, a na wyjazd w cenie 80 złotych powinno się wybrać spora liczba „Pasów”. W tym tygodniu w szeregach wrocławian wiele się działo. Przy okazji meczu o Superpucharu grupa kibiców udała się do Cardif, gdzie grała Sevilla, kroili oni barwy pod stadionem, udało im się także zdobyć flagę, a podczas „grzybobrania” 40×40 wyszli oni zwycięską ręka, w pewnym stopniu odgrywając się za zeszłoroczne wydarzenia i stratę flag. Na meczu z Cracovią powinien być jednak spokój, kibice nie chcą sprawiać problemów klubowi, który ma bardzo duże problemy finansowe.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Niedziela, 17 sierpnia, godz. 18:00

Na tym zgodowym spotkaniu zabraknie fanatyków obu ekip. Kibice „Białej Gwiazdy” przez konflikt z klubem nie wspierają piłkarzy dopingiem, a bracia z Gdańska solidaryzują się z nimi i na sektor gości nie jadą. Decyzja oczywista i zrozumiała, szkoda tylko, że podczas meczu będzie trwał istny piknik, ale czy tak ma to wyglądać na Naszych stadionach? Na to pytanie powinien sobie odpowiedzieć każdy prawdziwy fanatyk oraz Ci przez, przez których bojkoty są ogłaszane.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów
Poniedziałek, 18 sierpnia, godz. 18:00

W Bielsku-Białej w dalszym ciągu budowany jest stadion, więc z tego tez powodu na spotkaniu zabraknie kibiców z Bełchatowa. Mogą się oni pojawić tylko incognito, co w wielu przypadkach można już było zaobserwować.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments