Kibicowska zapowiedź kolejki: sporo ciekawych wyjazdów; Śląsk najliczniejszy?

g.rajda  -  24 kwietnia 2015 08:37
0
1022

kibice_Górnik_Korona_Torcida
To już przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego i kilka ciekawych wyjazdów. W Piątek w Chorzowie pojawi się 1000 fanów warszawskiej Legii. W sobotę w Szczecinie zawita spora grupa Torcidy, a do Poznania licznie udadzą się również sympatycy Śląska. Na trybunach będzie ciekawie, o czym przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Zawisza Bydgoszcz – Cracovia
piątek, 24 kwietnia, godz. 18:00

Mecz kibicowsko bez historii, wiadomo, że kibice „Pasów” zostają w domach. Osuch-pinokio!

Ruch Chorzów – Legia Warszawa
piątek, 24 kwietnia, godz. 20:30

Legioniści na to spotkanie otrzymali 1 000 wejściówek (cena: 20 zł). Do Chorzowa udadzą się samochodami. Gospodarze mają do dyspozycji 8300 biletów, możliwe, że uda im się zaliczyć komplet.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
sobota, 25 kwietnia, godz. 15:30

Do Szczecina kibice Górnika Zabrze udadzą się po raz pierwszy w historii pociągiem specjalnym – cena wyjazdu wynosiła 100 zł (lub 50 zł zaliczki, a reszta płatna do 14 maja). Jest to najdalszy wyjazd Torcidy w sezonie, tym samym więc najciekawszy. „Nie ważne ile masz wyjazdów – ważne ile masz Szczecinów!” – tak przed każdym wyjazdem mówią sobie kibice „Trójkolorowych”. Kompletu nie będzie, ale z góry wiadomo, że kibice Górnika (o ile mundurowi nie odstawią szopki) bardzo głośnym dopingiem bedą wspierali piłkarzy przez całe spotkanie.

GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok
sobota, 25 kwietnia, godz, 18:00

Do Bełchatowa kibice „Jagi” wybierają się samochodami i autokarami. Bilety sprzedawane były w cenie 20 złotych, za przejazd i wejściówkę zapłacić trzeba było 80 zł. Goście do dyspozycji mieli 370 biletów, nie wiadomo czy wszystkie zostały sprzedane, wiadomo, że na 5 dni przed wyjazdem zapisanych było około 20 osób.
Wśród gospodarzy widać większe ciśnienie na to spotkanie, jednak tłumów nikt się raczej nie spodziewa.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław
sobota, 25 kwietnia, godz. 20:30

Do Poznania kibice Śląska udadzą się pociągiem specjalnym. Pierwotnie planowano wyjazd dwoma „specjalami”, ale ostatecznie z Wrocławia wyjedzie jeden, duży. Cena wyjazdu wynosiła 110zł, do każdego biletu dołączony zostanie okolicznościowy szalik rozdawany na stadionie. Wrocławianie wyjazd zaplanowali na godzinę 13:40, powrót planowany jest około 3 w nocy.

Kibice Lecha myślami są już raczej przy finale Pucharu Polski, na który udadzą się w ponad 10 tysięcy osób  jadąc 8 pociągami specjalnymi! Na spotkaniu ze Śląskiem Ultrasi zbierać będą na oprawę, która zaprezentowana zostanie w Warszawie.

Zapowiedź wyjazdu Śląska:
[youtube id=”6wQaZxoXcuk”]

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
niedziela, 26 kwietnia, godz. 13:00

Do Gliwic kibice Podbeskidzia udadzą się autokarami, całość wyjazdu kosztowała ich 50 złotych, na wykorzystanie  wszystkich wejściówek z pewnością nie ma co liczyć. Po ostatnim „dobrym” wyjeździe Piasta do Białegostoku na ich stronie zapadła cisza całkowita. Bez emocji i wiekszej mobilizacji podchodzą więc do tego spotkania.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna
niedziela, 26 kwietnia, godz. 15:30

Kibice z Łęcznej wybierają się do Gdańska, koszt wyjazdu wynosił 130 zł. Z pewnością nie wykorzystają choćby 500 wejściówek, ale jest to ich ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej, a i termin dogodny, więc może pokażą się na sektorze gości w trochę większej grupie niż dotychczas.
Gospodarze z pewnością na tym meczu stawią się bardzo licznie, bowiem każdy kto zakupił bilet na mecz z Legią rozegrany 2 kolejki wcześniej uprawniony jest do darmowego wejścia na to spotkanie. Na meczu z Legią na trybunach zasiadło 36 tysięcy widzów, więc może i tym razem granica 30 tysięcy zostanie przekroczona.

Wisła Kraków – Korona Kielce
niedziela, 26 marca, godz. 18:00

Tradycyjnie fani kieleckiej Korony nie wybierają się do Krakowa.
Wiślacy przed tym spotkaniem rozwiesili na mieście i przed stadionem Korony transparenty zachęcające do przyjścia na mecz.

transparent_wisla_korona

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/stadionowioprawcy.net

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments