Kibicowska zapowiedź kolejki. Sektory gości będą pełne?

Spark  -  18 lipca 2013 14:48
0
1134

kibice_wisla_gornik_oprawa_1112
Pierwsza kolejka sezonu i od razu powinno być niezwykle ciekawie na trybunach. Inauguracja na stadionach beniaminków (w Krakowie i Bydgoszczy), klasyk na Łazienkowskiej oraz wizyta Torcidy na obiekcie Wisły. Kibiców w sektorze gości zabraknie najprawdopodobniej tylko w Kielcach.

Piątek, 19 lipca 2013, godz. 18.00
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Na start chyba jedno z mniej atrakcyjnych spotkań tej kolejki. Fani Zagłębia raczej swojego stadionu nie wypełnią, a kibiców ze Szczecina, choć nie jest to dla nich najdalszy wyjazd, również w wielkiej ilości nie należy się spodziewać. Szczecinianie na Dolny Śląsk przyjadą autokarami i samochodami.

Piątek 19 lipca 2013, godz. 20.30
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Torcida otrzymała 2000 biletów na mecz w Krakowie. Niestety, do samego końca nie było wiadomo, czy zostaniemy na pierwsze spotkanie nowego sezonu wpuszczeni, dlatego bardzo długo trzeba było czekać na otrzymanie wejściówek i ich sprzedaż ruszyła dość późno. Kibice „Trójkolorowych” udadzą się na mecz autokarami i samochodami. Wyjazd pociągiem specjalnym był nierealny z logistycznego punktu widzenia. Gospodarze zapowiadają specjalną oprawę, więc na trybunach z pewnością będzie interesująco. Więcej o kibicach „Białej Gwiazdy” i ich relacjach z nami można przeczytać w tym miejscu.

Sobota, 20 lipca 2013, godz. 15.30
Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek. Dla gospodarzy będzie to pierwszy mecz od lat na poziomie ekstraklasy, więc można oczekiwać kompletu publiczności. Swoje sektory powinni wypełnić również fani „Jagi”, którzy otrzymali 1000 biletów i do Bydgoszczy przyjadą pociągiem specjalnym. Dla wielu kibiców z Białegostoku wyjazd na stadion Zawiszy przypomni im o największy sukcesie klubu. Trzy lata temu sympatycy Jagiellonii świętowali w Bydgoszczy zdobycie przez swoją drużynę Pucharu Polski.

Sobota, 20 lipca 2013, godz. 18.00
Legia Warszawa – Widzew Łódź
Mecz, który zawsze elektryzuje fanów obu zespołów. Jest szansa, że na stadionie pojawi się niemal komplet widzów. Legia sprzedała bowiem bardzo dużą ilość karnetów na cały sezon, natomiast Widzew otrzymał dodatkową pulę biletów, która trafiła do otwartej sprzedaży. Fani RTS-u udadzą się do stolicy specjalnym pociągiem. Przypomnijmy, że w tym sezonie Legia powinna wpuszczać 1500 fanów na sektory gości, które Widzewiacy pewnie wypełnią. Na trybunach będzie to topowy pojedynek tej kolejki.

Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 15.30
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Jedyny mecz tego weekendu, na którym zabraknie kibiców w sektorze gości. Śląsk ma zakaz wyjazdowy nałożony przez Komisję Dyscyplinarną, ale dotyczy on wyłącznie meczów w naszej lidze, więc w europejskich pucharach fani WKS-u będą mieli okazję się zaprezentować. Korona natomiast ostatnio świętowała 40-lecie istnienia klubu, co powinno być widoczne podczas niedzielnego meczu na trybunach.

Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 18.00
Cracovia Kraków – Piast Gliwice
W minionym sezonie Piast Gliwice zaskoczył licznym (jak na ich możliwości) wyjazdem do Krakowa na mecz z Wisłą, ale czy uda im się to powtórzyć na inaugurację podczas wizyty po drugiej stroń Błoń? Do swojej dyspozycji Piast otrzymał najprawdopodobniej 750 biletów. Kibice gliwickiego klubu na mecz jadą pociągiem, a zbiórkę wyznaczyli sobie na godzinę 13:30 na dworcu PKP. Licznie stadion powinni wypełnić także fani „Pasów”. Ich klub reklamuje sezon hasłem: „Wracamy na salony”. W Krakowie znów będzie trwała rywalizacja o kibica pomiędzy Cracovią i Wisłą.

Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 20.30
Ruch Chorzów – Lech Poznań
Trudno przewidzieć, ilu kibiców pojawi się na Cichej. „Niebiescy” sprzedali ponad 1500 karnetów, ale zła sytuacja klubu oraz wakacje mogą przełożyć się również na niską frekwencję na stadionie. Z drugiej strony przyjeżdża atrakcyjny rywal, a wraz z nim pociągiem fani „Kolejorza”, którzy otrzymali dokładnie 557 biletów. Trzeba podkreślić, że w czwartek sympatycy z Poznania udają się do Finlandii na mecz II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Poniedziałek, 22 lipca 2013, godz. 18.00
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Na zakończenie inauguracyjnej serii spotkań raczej mecz bez większej historii kibicowskiej. Jakaś delegacja fanów z Bielska-Białej może się w Gdańsku pojawić, a u gospodarzy frekwencyjnego „szału” nie ma się co spodziewać. Tym bardziej, że w sobotę o 20.30 Lechia zagra z Barceloną.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments