Kibicowska zapowiedź kolejki. Powrót Wisły na trybuny, dziwne decyzje w Gdańsku, Torcida jedzie do Wrocławia!

g.rajda  -  29 sierpnia 2014 09:35
0
1183

Stadion_Slask_Gornik1314

Ten weekend powinien być ciekawy pod względem wydarzeń z trybun. W piątek na stadion wracają kibice „Białej Gwiazdy”, którzy w tym tygodniu przyczynili się do zwolnienia prezesa Jacka Bednarza. Na wyjazdy udadzą się fani z Zabrza, Bełchatowa, Szczecina oraz Krakowa. Zorganizowaną grupa nie pojadą za to kibice z Chorzowa, którzy dostali odgórny zakaz z powodu… Zapraszamy na zapowiedź 7 kolejki ekstraklasy!

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
Piątek, 29 sierpnia, godz. 18:00

Piast frekwencją w ostatnim czasie nie powala, widać, że kibice pojawiają się na trybunach tylko w okresach lepszej gry, w przypadku sukcesów, których aktualnie brak. Nie mniej jednak w Gliwicach jakiś pułap widzów jest trzymany, 4-6 tysięcy widzów co spotkanie na obiekt przychodzi co jak widać zadowala władze klubu, które by poprawić frekwencję nie robią nic. Bydgoszczanie z wiadomych względów do Gliwic nie przyjadą, życzymy im jednak osiągnięcia swojego celu, bo jak widać na przykładzie Wisły Kraków – można go osiągnąć.

Wisła Kraków – GKS Bełchatów
Piątek, 29 sierpnia, godz. 20:30

Kibole Wisły przyczynili się do decyzji o zwolnieniu Bednarza! Tym samym wracają na stadion, o czym możemy przeczytać w specjalnym komunikacie:

„Z wielką przyjemnością i radością informujemy, że wreszcie po ponad półrocznej przerwie wracamy na stadion. W związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazł się nasz klub prosimy wszystkich o pomoc w odbudowie Wielkiej Wisły. Teraz tak jak nigdy oczekujemy jedności i zaangażowania każdego i każdej z Was. Tylko wspólne działanie i wspólne tworzenie dobrej atmosfery dookoła Wisły Kraków może doprowadzić nas do sukcesu. Każdy kupiony karnet, każdy bilet i pamiątka klubowa jest na wagę złota. To na Nas kibicach spoczywa odpowiedzialność na losy naszego ukochanego klubu. Dlatego też zwróciliśmy się do Zarządu klubu o podniesienie cen biletów. Liczymy na zrozumienie tej decyzji. Już w piątek najbliższy mecz na naszym stadionie. Zapełnijmy stadion i przywróćmy mu tą magiczną atmosferę. Przypomnijmy całej Polsce, czym jest twierdza przy Reymonta. Tak więc namawiajcie wszystkich i ruszajcie do kas! Widzimy się w piątek 29.08. o 20.30 na Reymonta! Nie czekajcie z zakupami na ostatni moment. Niestety system sprzedaży biletów nie funkcjonuje prawidłowo i należy się spodziewać problemów z szybkim zakupem wejściówki. Klub zobowiązał się do zrobienia wszystkiego co się da aby usprawnić funkcjonowanie ułomnego systemu. Sprawdźcie też ważność kart kibica!”. Z kibicami się nie wygra!

Bełchatowianie dosyć późno podjęli decyzję o wyjeździe do Krakowa, tym samym nie zdołali załatwić autokarów i na ten wyjazd udadzą się samochodami. Cena za bilet to 25 złotych.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin
Sobota, 30 sierpnia, godz. 15:30

W Łęcznej ciężko spodziewać się frekwencji wyższej niż 4 tysiące widzów, nie jest to silna kibicowsko ekipa, swoje wnosi, ale  nie wyróżnia się.
:Nie ważne ile masz wyjazdów, ważne ile razy byłeś w Łęcznej!” – takim hasłem kibice Portowców mobilizują się na ten wyjazd. Koszt wyjazdu to 40 zł (w cenie bilet na stadion oraz na pociąg rejsowy).

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
Sobota, 30 sierpnia, godz. 18:00

 Na to spotkanie otrzymaliśmy 1 000 wejściówek. Początkowo zbiórki miały być w dwóch miejscach: w Zabrzu i Gliwicach, jednak ostatecznie wszyscy wyruszamy z Dworca w Zabrzu. Przypominamy, że zbiórka zaplanowana jest na godzinę 13.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Sobota, 30 sierpnia, godz. 20:30

Kibice z Białegostoku w dalszym ciągu mają zakaz wyjazdowy za wydarzenia które miały miejsce podczas spotkania z Legią. Korona wróciła z dopingiem bez większego „huku”, lecz liczy się fakt powrotu i kolejnej wojny z zarządem wygranej prze kibiców!

Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 15:30

Kibice z Chorzowa nie będą mogli udać się do Gdańska w zorganizowanej grupie. O powodach decyzji można przeczytać w poniższym liście:
„W ślad za pismem sygnowanym przez Prezydenta Miasta Gdańsk p. Andrzeja Bojanowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku – przekazujemy, że w dniu 31 sierpnia 2014 r. w Gdańsku będą odbywały się uroczystości związane z rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych i otwarciem Europejskiego Centrum Solidarności, mecze Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, a dzień później obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wszystkie te imprezy zgromadzą nie tylko dużą liczbę uczestników, ale również planowany na nie jest przyjazd najwyższych przedstawicieli władz Polski oraz innych krajów. W związku z tym uroczystości wymagają zwiększonego zabezpieczenia logistycznego ze strony służb miejskich i Policji. Biorąc powyższe pod uwagę przekazujemy wniosek Miasta Gdańska i Policji, iż przyjazd grupy zorganizowanej Państwa Kibiców będzie niemożliwy, ponieważ jego zabezpieczenie będzie trudne do zrealizowania.”

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 15:30

W Bielsku-Białej trwa jeszcze budowa nowego obiektu, który powinien lada chwila zostać otwarty, większość krzesełek jest już na miejscach, podobnie ma się sprawa z dachem. Z tego powodu na to spotkanie nie wejdą legioniści, bowiem sektor gości nie został jeszcze oddany do użytku. Gospodarze w ostatnim czasie uaktywnili się pod względem kibicowsko-ultrasowym, czy i tym razem czymś nas zaskoczą? Na pewno przeczytacie o tym w kibicowskim podsumowaniu, które opublikujemy po zakończonej kolejce.

Lech Poznań – Cracovia Kraków
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 18:00

W Poznaniu mecz przyjaźni powinien przyciągnąć sporą liczbę kibiców. Dzięki ustaleniom obu ekip zarówno goście i gospodarze zasiądą w „Kotle” i wspólnie będą prowadzić doping tak jak to miało miejsce w dawnych czasach.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments