Kibicowska zapowiedź kolejki. Pora na Wielkie Derby Śląska!

g.rajda  -  1 maja 2014 17:32
0
897

oprawa_gornik_ruch_1213

32. kolejka wyjątkowo rozpoczyna się w czwartek, jest to jednak dzień wolny, więc kibice spokojnie mogą pojawić się na trybunach. Rozłożenie kolejki spowodowane jest rozgrywaniem meczu finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się już w piątek. W tej kolejce ciekawe wyjazdy czekają fanów Śląska i Zagłębia. W podróż udadzą się także kibice ze Szczecina. W niedzielę odbędą się 101 Wielkie Derby Śląska pojedynek, który elektryzuje wszystkich kibiców na Śląsku. Szkoda, że na trybunach nie zasiądą kibice z Chorzowa, ale przeciągające się remonty naszego stadionu uniemożliwiają im to. Zapraszamy na kibicowską zapowiedź!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
czwartek, 1 maja godz. 18:00

W Bielsku-Białej trwa remont obiektu miejskiego z racji czego nie zobaczymy kibiców gości w „klatce”. Piłkarze Podbeskidzia walczą o utrzymanie i nie idzie im to źle, powinno to przyciągnąć sporą ilość kibiców, dodatkowym plusem jest fakt, że mecz rozgrywany jest w dzień wolny od pracy, kibice na pewno będą mieli czas.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
sobota, 3 maja godz. 15:30

Śląsk Wrocław jedzie do Gliwic autokarami i samochodami, wszystkie bilety zostały rozdysponowane (cena 35 złotych).
Przed tym spotkaniem kibice organizujący doping w Gliwicach wydali oświadczenie:
Podczas spotkań domowych grupy spadkowej będą obowiązywać nowe zasady w młynie. Pragniemy WSZYSTKIM przypomnieć, że młyn jest miejscem, w którym się dopinguje. W związku z tym… Każda osoba, która wchodzi na sektory O, P, R, S automatycznie z obowiązuje się do aktywnego dopingu. Jeżeli ktoś chce przyjść na stadion obejrzeć mecz i podłubać słonecznik, może się ulokować po przeciwnej stronie stadionu. Odpowiednie osoby będą pilnowały tego aby każdy śpiewał. Osoby siedzące po bokach będą „proszone” o dołączenie do dopingującej grupy na środku sektora.  Kolejna sprawa to barwy – na młyn przychodzimy nie w czarnej, nie w białej koszulce lecz niebieskiej lub czerwonej! Pamiętajcie, że każdy z pozostałych spotkań jest na wagę utrzymania w Ekstraklasie!”

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
sobota, 3 maja godz. 18:00

Kibice z Warszawy nie pojawią się w Gdańsku z powodu zakazu wyjazdowego, który otrzymali po awanturze która miała miejsce podczas spotkania z „Jagą”. Szkoda, na trybunach mogliśmy mieć dobre widowisko.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
sobota, 3 maja godz. 20:30

W Krakowie nadal protestują, na szybki rozejm się nie zanosi. Pogoń do Krakowa jedzie własnym transportem, oto komunikat „Portowców, który opublikowany został 29.04:

„Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” informuje o zmianach w związku z wyjazdem do Krakowa. Nie będzie pociągu specjalnego. Zapisy na wyjazdowy mecz, w którym Pogoń zmierzy się z Wisłą trwają do 1 maja.

W komunikacie SKPS „Portowcy” poinformowało o zmianach dotyczących wyjazdu. – Niestety nie udało nam sie zebrać na pociąg do Krakowa. Zapisy na wyjazd trwają do 1 maja do godziny 20:00. – poinformował organizator wyjazdu.

Widzew Łódź – Cracovia Kraków
niedziela, 4 maja godz. 15:30

Sektor dla przyjezdnych w Łodzi jest zamknięty, kibice z Krakowa ten mecz obejrzą przed telewizorami. Kibice Widzewa bardzo motywują się do przyjścia na stadion i głośnego dopingowania, chcą tym wspomóc swoich piłkarzy, którzy walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów
niedziela, 4 maja godz. 18:00

Z wiadomych powodów do Zabrza nie przyjadą kibice z Chorzowa. A szkoda, emocje na trybunach byłyby na pewno większe.
Przypomnijmy, że podczas ostatnich, jubileuszowych 100 Wielkich Derbów Śląska kibice Górnika wspólnie oglądali mecz w Hali Pogoń w Zabrzu z powodu rzekomych remontów na Cichej. Gospodarze zaprezentowali wtedy oprawę z okazji jubileuszu. Czy na trybunach będzie kolorowo również podczas 101 WDŚ? Zobaczymy już w niedzielę! Gorąco zapraszamy do przybycia i głośnego dopingowania!

Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań
poniedziałek, 5 maja, godz. 18:00

Fanatycy „Kolejorza” solidaryzują się z kibicami Zawiszy i oficjalnie na to spotkanie nie jadą. Kibice „Zetki” nadal protestują, na trybunach będzie smutno, szaro i ponuro. Liczba 3 tysięcy pikników w większości opłaconych przez klub to maksimum widzów.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce
poniedziałek, 5 maja, godz. 20:30

Mecz odbędzie się w poniedziałek, a więc dzień niesprzyjający dla wyjazdów dużych grup kibiców. Jednak najwierniejsi fani „Scyzorów” mobilizują się na to spotkanie. Sektor gości w Lubinie ma pojemność 1 000 miejsc, ile Koroniarzy w nim zasiądzie? Zobaczymy już w poniedziałek.

zapowiedz_zaglebie_korona_1314

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments