Kibicowska zapowiedź kolejki: Krakowska Święta Wojna, Lech jedzie do Stolicy!

g.rajda  -  26 września 2014 08:15
0
1244

kibice_legia_lech_1314
W najbliższy meczowy weekend skupimy się głównie na dwóch spotkaniach: w Krakowie oraz w Warszawie. W Krakowie odbędą się derby miasta, których przedstawiać nie musimy chyba nikomu. Do Warszawy natomiast pociągiem specjalnym przyjedzie ekipa Lecha, na pewno obie grupy kibiców zadbają, aby spotkanie nie było nudne. Co jeszcze  ciekawego czeka nas w tej kolejce na trybunach? Zapraszamy do lektury!

Korona Kielce – Piast Gliwice
piątek, 26 września, godz. 18:00

Na to spotkanie Piast nie organizuje oficjalnego wyjazdu, każdy kto chce jechać do Kielc może się tam udać na własną rękę, w klubie należy zakupić bilet w cenie 26 złotych. M.in. po tym widać, że organizacja w ich szeregach jest słaba, organizują się jedynie na atrakcyjniejsze wyjazdy. Jacy kibice, takie wyjazdy… Dla kielczan jest to mecz o „6 punktów”. Mobilizują się do przyjścia i wsparcia piłkarzy. Przypomnijmy, że po wtorkowym, przegranym meczu z Górnikiem w PP, fani odbyli rozmowę wychowawczą z piłkarzami, która powinna dać im sporo do myślenia.

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna
piątek, 26 września, godz. 20:30

Sympatycy z Łęcznej na ten wyjazd udadzą się transportem kołowym, cena wyjazdu ma zamknąć się w 130 złotych. Klub z Wrocławia na trybuny próbuje przyciągnąć jak największą ilość kibiców, ale ich liczne działania dają wręcz przeciwny efekt, gdyż fanów jest mniej, ostatnio średnia oscyluje w granicach 6-9 tysięcy kibiców. Cóż, miasto duże, stadion ogromny, potencjał wielki, tylko efektów brak… Szkoda.

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
sobota, 27 września, godz. 15:30

Ruch odpuszcza wyjazd do Bydgoszczy solidaryzując się z kibolami Zawiszy. Na meczu pionków Osucha jak zwykle szykuje się istny piknik, o ile kupieni kibice tego pana pofatygują się na stadion.

GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin
sobota, 27 września, godz. 18:00

Po zeszłotygodniowym wyjeździe do Gdańska tym razem kibiców Pogoni czeka podróż do Bełchatowa. Fani Pogoni udadzą się tam autokarami i samochodami, cena biletu to 20 zł, a wyjazd autokarem kosztować będzie 110 złotych. Fani GKS-u frekwencją na ostatnich meczach na kolana nie powalają, klub i sponsorzy organizują różnego typu promocje i konkursy, aby przyciągnąć jak największą ilość widzów na to spotkanie.

Legia Warszawa – Lech Poznań
sobota, 27 września, godz, 20:30

Na stronie Legii możemy przeczytać, że na stadion przy Łazienkowskiej sprzedanych zostało przynajmniej 22 tysiące wejściówek, a na popularna „Żyletę” sprzedane zostały wszystkie bilety. Do Stolicy „Kolejorz” uda się pociągiem specjalnym. Koszt wyjazdu wynosi 130 złotych (100 zł w przypadku małolatów). Do każdego biletu (który kosztuje aż 54 zł) dołączony ma być gadżet. Z niecierpliwością czekamy więc na to jak pokażą się obie ekipy w tym spotkaniu, nie od dziś wiadomo, że zarówno legioniści jak i lechici są w czołówce Polskich Ultrasów, mogą więc zaprezentować próbkę swoich możliwości.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
niedziela 28 września, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn do Zabrza przyjechać oficjalnie nie mogą kibice Lechii. Oficjalnie, bo podczas meczu np. z Koroną mogliśmy zobaczyć kibiców gości na Naszym sektorze, piłka nożna dla kibiców! Każdego, komu nie jest obojętny Górnik Zabrze zachęcamy do przyjścia na to spotkanie i dopingowanie w młynie razem z innymi spod znaku Torcidy. Młynówki obowiązkowe!

Cracovia – Wisła Kraków
niedziela, 28 września, godz. 18:00

Derby Krakowa – tego meczu specjalnie przedstawiać nikomu nie trzeba. Spotkanie to elektryzuje całe miasto Kraków od wielu, wielu lat, jest to istna „Święta wojna” pomiędzy kibolami obu ekip. Na mecz nikogo nie trzeba specjalnie namawiać, dla kibiców z obu stron Błoń jest to najważniejsze spotkanie w sezonie, każda z ekip chce pokazać się z jak najlepszej strony, oczywiście nie zawsze (a przeważnie nigdy) odbywa się to w miłej atmosferze, ale derby to derby, szczególnie te w Krakowie. W przypadku tego spotkania nie tylko kibice będą chcieli się „pokazać”. Swój pokaz absurdalnych decyzji daje też policja, która na spotkaniu m.in. przedstawicieli obu klubów, Wojewody oraz wiadomych służb zasugerowała, że w telefonach komórkowych mogą być wnoszone środki pirotechniczne. W związku z tym dyr. bezpieczeństwa „Pasów” podjął decyzję, że telefony komórkowe kibicom Białej Gwiazdy będą zabierane przy wejściu na stadion. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, byłoby to jawną prowokacją i działaniem nie mieszczącym się w jakichkolwiek normach prawnych. Robi się ciekawie, a apogeum tego wszystkiego zobaczyć będziemy mogli już w niedzielne popołudnie.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
poniedziałek, 29 września, godz. 18:00

W Białymstoku trwają odbiory nowo wybudowanego stadionu, więc kibice z Bielska-Białej nie mogą oficjalnie pojawić na trybunach. Zarząd „Jagi” od tego spotkania rozpoczyna akcję „Jaga Auto”, która polega na tym aby kibice z tych samych okolic odnajdowali się za pomocą forum i wspólnie jechali na mecz, gdyż wiele jest sytuacji, gdy w jednym aucie sa wolne np. 3 miejsca, a przykładowo 3 osoby z tego samego osiedla jada na mecz autobusem. Naszym zdaniem jest to bardzo fajna inicjatywa, która w przyszłości powinna zadziałać w szeregach Górnika, gdyż kibice „Trójkolorowych” mieszkają w różnych zakątkach Śląska, a nawet Polski.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Legioniści.com

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments