Kibicowska zapowiedź kolejki: Dwupoziomowy młyn w Kielcach, akcja „flagowisko” w Poznaniu

g.rajda  -  20 lutego 2015 09:41
0
1684

kibice_leczna_gornik_2010

Najbliższy weekend z Ekstraklasa zapowiada się niezwykle ciekawie jeśli chodzi o trybuny. Przede wszystkim ciekawie zapowiadają się mecze w Kielcach i Poznaniu – w pierwszym przypadku po raz pierwszy w historii na meczu utworzony zostanie dwupoziomowy młyn. Nie zapominamy także o Łęcznej, gdzie w sobotę uda się zabrzańska Torcida. O tym i o pozostałych spotkania przeczytacie w kibicowskiej zapowiedzi kolejki przygotowanej przez redakcje Roosevelta81.pl – zapraszamy!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
piątek, 20 lutego, godz. 18:00

Z powodu budowy stadionu w Bielsku-Białej oficjalnie kibice Cracovii na ten wyjazd pojechać nie mogą, nic jednak nie staje na przeszkodzie by kilkudziesięcioosobowa grupa wykupiła bilety na sektory gospodarzy co wielokrotnie kibice różnych ekip czynili. Podczas meczu zadebiutuje nowa trybuna. Wiosną spotkania Podbeskidzia będzie mogło oglądać prawie 7 tys. kibiców

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
piątek, 20 lutego, godz. 20:30

„Portowcy” na to spotkanie mobilizują się na 200%, do Krakowa udadzą się pociągiem rejsowym, wejściówki na mecz sprzedawane były w cenie 20 zł, bilety na pociąg prawdopodobnie każdy kupował sam. Dodatkowo osoby jadące na Wisłę będą mogły liczyć na mały bonus przy zakupie wejściówki na wyjazdowe spotkanie także do Krakowa, z tym, że na stadion Cracovii. Na stronie kibiców Wisły przeczytać można, że na to spotkanie zostało bardzo dużo wolnych biletów, tłumów nie powinniśmy się spodziewać.

Pogoń Szczecin w Krakowie / 2013 rok:

pogon_kibice

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze
sobota, 21 lutego, godz. 15:30

Do Łęcznej Torcida uda się autokarami i samochodami. Bilety sprzedawane były w cenie 30 zł (sama wejściówka) oraz 100 zł (wejściówka + przejazd autokarem). Na sektor gości w Łęcznej może wejść tylko ok. 380 osób, więc wyjazd ten do atrakcyjnych nie należy. Nie mniej jednak nie wyobrażamy sobie innej możliwości niż komplet na sektorze oraz zdecydowanej przewagi zabrzan na trybunach. Warto dodać, że w Łęcznej ostatni raz gościliśmy w 2010 roku. Zbiórka na wyjazd do Łęcznej odbędzie się w sobotę o 6:30 na parkingu pod stadionem Górnika, odjazd punktualnie o 7:00!

Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz
sobota, 21 lutego, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn sektor gości podczas spotkania z Zawiszą pozostanie pusty. Lechia powinna standardowo wypełnić jeden z dwóch poziomów młyna, liczba 15 000 widzów jest w ich zasięgu. Jednak na tak dużą arenę to wynik mało korzystny.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok
sobota, 21 lutego, godz, 18:00

Na Dolny Śląsk kibice Jagiellonii wybierają się transportem kołowym, sam bilet sprzedawany był w cenie 25 złotych, zaś wejściówka z przejazdem kosztowała 80 zł. Białostoczanie wyjazd zaplanowali na godzinę 8 rano. Na ich forum przeczytać można, że spodziewają się około 500 wyjazdowiczów co byłoby liczbą stosunkowo dobrą.

Lech Poznań – Ruch Chorzów
niedziela, 22 lutego, godz. 15:30

„Niebiescy” na to spotkanie otrzymali 1 000 biletów, które sprzedawane były za 110 zł razem z opłaceniem transportu. Nie mieli oni możliwości zakupu samej wejściówki. Jako, że zapisy zostały u nich przedłużone, to spodziewać się można, że liczba równa ilości otrzymanych biletów jest w ich zasięgu. Warto dodać, że w poprzednim tygodniu Komisja Ligii wycofała zakaz wyjazdowy dla Ruchu na to spotkanie.

Kibice Lecha wraz z Klubem przed tym spotkaniem zorganizowali „Akcję flagowisko”, która polegała na zachęceniu do przyjścia na to spotkanie z flagą. Flagi można zakupić przed jak i podczas meczu, jednak zachęcano kibiców do wykonania flagi własnoręcznie, przygotowano także instrukcję wykonania takiej flagi. Mecz na trybunach zapowiada się ciekawie, jeśli kibole Lecha wzięli sobie do serca apel o przyniesienie flagi to na meczu powinno być barwnie.

Korona Kielce – Legia Warszawa
niedziela, 22 lutego, godz. 18:00

Kibice Legii na to spotkanie rozdysponowali wszystkie wejściówki, które sprzedawane były w cenie 95 złotych. Do Kielc udadzą się oni pociągiem specjalnym.

Na to spotkanie fani Korony Kielce szykują prawdziwy „boom”. Po raz pierwszy w historii stadionu postanowili utworzyć dwupoziomowy młyn, od kilku tygodni trwa ciągła mobilizacja zarówno na Fan Clubach jak i u zgodowiczów. Wiadomo także, że podczas spotkania ultrasi Korony zaprezentują oprawę. Po ostatnich wydarzeniach w klubie, czyli niemal ogłoszeniu upadłości kibice chcą pokazać, że są z klubem na dobre i przede wszystkim na złe. Czy uda zapełnić im się dwupoziomowy młyn? Przeczytacie o tym na pewno w podsumowaniu kolejki, które zostanie zaprezentowane na naszym portalu w przyszłym tygodniu.

W taki oto sposób kibice gospodarzy mobilizują się na to spotkanie:

22 lutego pozwól innym żyć swoim życiem – ale nie sobie,
pozwól zostawić ten dzień takim, jak każda inna niedziela – ale nie sobie,
pozwól innym zostawić swoją przyszłość w czyichś rękach – ale nie sobie.

Tego dnia przekonają się wszyscy, że Korona Nigdy Nie Zginie!
Tworzymy historię, której jeszcze nie było!
Mamy swój cel, dołącz do Nas.
WSZYSCY NA MŁYN!!!

To przywilej, obowiązek, a więc przekaz prosty płynie
wszyscy razem, ramię w ramię, na dwupoziomowym młynie

Legia Warszawa w Kielcach w 2013 roku:

5129598e775a58_91374010

Piast Gliwice – GKS Bełchatów
poniedziałek, 23 lutego, godz. 18:00

Kibice GKS-u Bełchatów zapisy na to spotkanie prowadzą do niedzieli, koszt wyjazdu wynosi 55 zł. Kompletu w sektorze gości i gospodarzy nie należy się spodziewać, wiadomo jak jeżdżą Bełchatowianie, dodatkowo poniedziałkowy termin spotkania nie działa na ich korzyść.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Torcida.eu/sportowefakty.pl/wislakrakow.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments