Kibicowska zapowiedź kolejki: Czas na 102. Wielkie Derby Śląska!

g.rajda  -  3 października 2014 14:40
0
1607

bart_swinka_ruch

Najbliższy weekend odbędzie się w cieniu Wielkich Derbów Śląska. Komplet na stadionie przy (bardzo) Cichej oraz 557 kibiców spod znaku Torcida na pewno zadbają o to, aby było to niezapomniane widowisko. Na wyjazdy udadzą się także kibice z Białegostoku, Bełchatowa i Kielc, gdzie raczej aż tak ciekawie nie będzie. O wszystkich wydarzeniach z najbliższej kolejki przeczytacie w podsumowaniu kibicowskim, a już teraz zapraszamy do lektury zapowiedzi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
piątek, 3 października, godz. 18:00

W Bielsku-Białej budowa nowego Stadionu Miejskiego trwa. Oficjalnie nie zobaczymy, więc kibiców gości. Na meczu powinien pojawić się komplet widzów, „Górale” osiągają w ostatnim czasie dość dobre wyniki sportowe, przyciąga to oczywiście kibiców, czego skutkiem jest pełny stadion na większości spotkań domowych.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
piątek, 3 października, godz. 20:30

Do Krakowa kibice „Jagi” wybierają się autokarami oraz samochodami. Koszt wyjazdu wynosił 110 lub 30 złotych w zależności od środka transportu. Wyruszają około 9:30, powrót przewidziany jest na 7:00 dnia następnego.
Wiślacy po zeszłotygodniowym spotkaniu derbowym otrzymali zakaz wyjazdowy na kolejne spotkanie derbowe z „Pasami”, tym samym wojewoda „zabezpieczył” się przed niepożądanymi wydarzeniami na stadionie podczas przyszłorocznych derbów, głupota…

Górnik Łęczna – Korona Kielce
sobota, 4 października, godz. 15:30

Kibice z Łęcznej w dalszym ciągu nie zwiększyli swojej średniej frekwencji na spotkaniach, oscyluje ona w granicach 4-5 tysięcy co jak na Naszą ligę jest wynikiem i dobrym i złym (zależy czy patrzymy na stadiony budowane, np. w Zabrzu czy Bielsku). Koroniarze na to spotkanie otrzymali zaledwie 378 wejściówek, które ich zdaniem wysprzedane powinny zostać w ciągu dnia. Do Łęcznej jadą autokarami, a koszt wyjazdu wynosił 55 złotych.

Lechia Gdańsk – Cracovia
sobota, 4 października, godz. 18:00

W Gdańsku brak specjalnego ciśnienia na to spotkanie, spodziewać powinniśmy się frekwencji w okolicach 12-14 tysięcy widzów. Jest to jednak mecz dwóch wrogów – Lechia jest zgodowiczem Wisły, a jak wiadomo oba zespoły z Krakowa nie pałają do siebie miłością. Na trybunach może być więc ciekawie, wiadomo, że na to spotkanie wybierają się także spore delegacje kibiców zgód.

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze
sobota, 4 października, godz, 20:30

Już w sobotni wieczór czekają Nas 102 Wielkie Derby Śląska, tym razem rozgrywane na stadionie przy Cichej. Torcida na to spotkanie otrzymała 557 wejściówek, i jeśli nic nie wydarzy się do weekendu (np. „nagły, nieprzewidziany” remont sektora) lub w drodze na mecz (czytaj: policja) to w takiej liczbie powinniśmy stawić się na sektorze. Ze strony rywali na stadionie może zasiąść niecałe 10 tysięcy widzów, powinni wykorzystać wszystkie bilety, ale nie oszukujmy się przychodzą tam, bo gra Górnik, a jak mawia stare powiedzenie: „Niebiescy są jak kreple…”.

Piast Gliwice – Legia Warszawa
niedziela, 5 października, godz. 15:30

Fanatycy ze stolicy na to spotkanie mają zakaz wyjazdowy, wszystko spowodowane jest wydarzeniami z meczu wyjazdowego Legii w Krakowie, gdzie legioniści odpalili sporo rac. Kara ta obowiązuje na trzy spotkania, mecz z Piastem jest pierwszym z nich. Klub z Gliwic natomiast kontynuuje akcje „Nakręceni na doping”, jeśli doping Piasta na tym spotkaniu osiągnie moc 120 dB to bilety na mecz z „Jaga” kibice Piasta obejrzą za połowę ceny. Oczywiście jest to wykonalne, ale najpierw na stadion muszą przyjść kibice, których w Piaście po prostu brak.

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
niedziela, 5 października, godz. 15:30

Kibice Zawiszy z wiadomych przyczyn nie pojadą na to spotkanie wyjazdowe. W szeregach Pogoni nie dzieje się zbyt dobrze w ostatnim czasie – spadek frekwencji na swoim stadionie jest aż nadto zauważalny, jest to z pewnością spowodowane słabymi wynikami sportowymi, widać, iż na mecze chodziło dużo kibiców sukcesu, a szkoda, bo po zeszłorocznych wynikach oczekiwaliśmy od nich dużo, dużo więcej… Klub ze wszystkich sił stara się przyciągnąć kibiców organizując m.in. takie akcje jak: „Studenci za darmo”, „Pięć meczów w cenie jednego” czy też „Przyjdź na Zawiszę – wygraj aparat cyfrowy”. Czy da o wymierny efekt okaże się już w niedziele, a przeczytacie o tym na pewno w Naszym podsumowaniu!

Lech Poznań – GKS Bełchatów
niedziela, 5  października, godz. 18:00

Dla fanów GKS-u wyjazd do Poznania jest jednym z ciekawszych w tej rundzie. Latem w Warszawie zjawiło się blisko 500 bełchatowian, którzy w weekend z pewnością chcieliby powtórzyć tak dobry wynik. Fanatycy „Brunatnych” mobilizują się i zachęcają innych kibiców GKS-u na niedzielny wyjazd odpowiednimi plakatami. W internecie można znaleźć kilka wzorów czy fotograficzne przypomnienie ostatnich wizyt bełchatowian na Inea Stadionie. Kibice GKS-u przyjadą w niedzielę do stolicy Wielkopolski głównie autokarami, a niektórzy też pojedynczymi samochodami. Koszt wyjazdu (bilet + przejazd autokarem) to 80 zł, zaś własnym transportem tylko 40 zł. W Bełchatowie zapisy na wyjazd do Poznania potrwają do piątku. Mimo mobilizacji sukcesem będzie, gdy za trzy dni na Bułgarskiej pojawi się z 250-300 kibiców gości.

Źródło: Roosevelta81.pl/kkslech.com
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments