Kibicowska zapowiedź kolejki. Inwazja Lecha na Gdańsk, wyjazdy Piasta i Cracovii

g.rajda  -  16 maja 2014 06:40
0
1120

kibice_pogon_cracovia_1314

Przed tą kolejką najciekawiej zapowiada się spotkanie, które rozegrane będzie w piątek w Gdańsku. Miejscowa Lechia zmierzy się z poznańskim Lechem, który otrzymał 1 100 wejściówek. W ten weekend w podróż wybiorą się także ekipy Piasta (do Kielc), Podbeskidzia (do Wrocławia) i Cracovii (do Lubina). Zapraszamy na zapowiedź 34. kolejki spotkań!

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
piątek, 16 maja, godz. 18:00

W Łodzi zamknięty jest sektor gości, fani „Jagi” muszą więc obejrzeć mecz w telewizji. Przed tym spotkaniem fani Widzewa zaplanowali kolejną akcję z cyklu „Wszyscy na pokład! Łódź nie może zatonąć”. W czwartek, o godzinie 20:00, społecznościowy portal Facebook opanowany ma zostać przez Widzewiaków, których zadaniem będzie udostępnić na swoim profilu specjalnie przygotowaną na ten cel grafikę.

kibice_widzew_akcja_jagaGrafika do akcji na facebooku – fot. widzewtomy.net

Lechia Gdańsk – Lech Poznań
piątek, 16 maja, godz. 20:30

Lech Poznań otrzymał na spotkanie 1 100 wejściówek. Przed meczem kibice Lechii zorganizują zbiórkę pieniędzy na akcję: „Biało-Zielone wakacje”. W tym roku na wakacje do Gdańska przyjadą dzieci z ubogich rodzin mieszkających na Litwie.

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 17 maja, godz. 15:30

Za odpaloną pirotechnikę podczas derbowego meczu Śląsk – Zagłębie zamknięta została trybuna, na której prowadzony był doping oraz sektor gości. Co ciekawe kara obowiązywać miała na dwa mecze, czyli spotkania z Widzewem i właśnie Podbeskidziem. Komisja Ligi zadecydowała jednak, że trybuny zamknięte będą podczas spotkań z Widzewem (12.05) oraz z Cracovią (27.05).
Patrząc na ostatnie dość dobre (jak na Podbeskidzie) liczby wyjazdowe we Wrocławiu możemy spodziewać się miłego zaskoczenia, choć jeżdżą oni w typowo „piknikowym” składzie. Cena wyjazdu organizowanego przez klub to 80 zł.

Korona Kielce – Piast Gliwice
sobota, 17 maja, godz. 18:00 

W ostatniej kolejce Piast w dość dobrej liczbie wybrał się do Krakowa. Sektor w Kielcach ma pojemność 777 miejsc, jednak wysłane zostało jedyne 250 wejściówek. Czy Piast pojawi się na swoim ostatnim wyjeździe w sezonie w komplecie? Okaże się już w sobotę.

Zapowiedź wyjazdu Piasta:
[youtube id=”xrBzAQCZ3h8″]

W czwartek, 15 maja, zostało podpisane porozumienie pomiędzy Koroną S.A. oraz Stowarzyszeniem Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści” dotyczące aktywnego udziału Stowarzyszenia w promocji klubu oraz promowaniu pozytywnych postaw kibiców uczestniczących w meczach Korony Kielce. Teraz, aby wejść na trybunę „Młyn” (sektory D2G, D3G, D4G), należy posiadać bilety, które mogą zakupić tylko osoby wpisane na listę prowadzoną przez Stowarzyszenie Kibiców.

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
sobota, 17 maja, godz. 20:30

Kibice z Bydgoszczy nie wybiorą się na spotkanie z wiadomych powodów. Wcześniej mecz obu drużyn wzbudzał wiele emocji, jest to bowiem pojedynek derbowy. Te derby niestety będą jednostronnym widowiskiem na trybunach, lecz kibice Pogoni, którzy są ostatnio w bardzo dobrej formie (pod względem widzów i ilości opraw) z pewnością sprawią, że szybko o nich nie zapomnimy.

Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków
niedziela, 18 maja, godz. 15:30

Kibice Cracovii jadą do Lubina transportem kołowym. Cena to 80 zł (autokar) lub 25 zł (własny środek transportu). Na sektor gości w Lubinie może wejść 1 000 osób – ale czy fani „Pasów” są w stanie je zapełnić? Być może się to uda, gdyż to kluczowe starcie w walce o utrzymanie. Na trybunach z pewnością będzie ciekawie.

zaglebie_cracovia_zapowiedz_1314Zapowiedź wyjazdu – fot. tylkopasy.pl

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
niedziela, 18 maja, godz. 18:00

W Zabrzu nadal trwają remonty, a szkoda, bo mecze z Legią zawsze wywołują zarówno u jednych jak i drugich większą mobilizację. Liczymy, że za rok stadion będzie już otwarty, a my na 3 wyremontowanych trybunach bardzo głośnym dopingiem poprowadzimy naszych mistrzów do zwycięstwa. Są to jednak dość odległe plany, a na najbliższym meczu z Legią zapewne zasiądzie 3 000 widzów, choć wierzymy, że nasz doping także znacząco wpłynie na postawę piłkarzy.

kibice_gornik_legia_1314Trybuny podczas ostatniego spotkania w Zabrzu

Ruch Chorzów – Wisła Kraków
poniedziałek, 19 maja, godz. 18:00

W środę, 14 maja SKWK wydało oświadczenie:
Informujemy, że decyzją grup kibicowskich na Wiśle na wyjazd do Chorzowa nie jedziemy. Polityka władz klubu nadal uniemożliwia nam wspierane naszej drużyny. Po raz kolejny klub odmawia sprzedaży biletów osobom którym bezprawnie zablokowano konta kibica. W przyszłym tygodniu podamy informacje dotyczące zapisów na wyjazd do Gdańska, na który każdy kibic Wisły będzie mógł nabyć wejściówkę. Zapisy prowadzone będą przez SKWK.”

Ruch kolejne spotkanie rozgrywa w poniedziałek. Podczas ostatniego meczu w tym niekorzystnym terminie frekwencja przy Cichej nie zachwyciła.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: pogononline.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments