Kibicowska zapowiedź derbów z Piastem. Piłka nożna dla kibiców!

Slazier  -  2 marca 2018 19:33
0
7162

Przed nami kolejne ligowe spotkanie Górnika. Tym razem czekają nas derby, w których zmierzymy się z drużyną Piasta Gliwice. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 20:30.

Nikomu nie trzeba przypominać, że Gliwice to miasto Górnika, a jego prawdziwą siłą jest TORCIDA. Na to spotkanie wybieramy się w okrojonym składzie, ponieważ Piast przeznaczył dla nas jedynie 496 biletów. Liczba ta jest bardzo mała, przez co wejściówki nie trafiły do ogólnej sprzedaży. Zachowanie włodarzy gliwickiego klubu pokazuje, że w swym postępowaniu nie kierują się zasadą „Piłka nożna dla kibiców”. Mamy nadzieje, że doping niespełna pół tysiąca gardeł poniesie naszych zawodników do zwycięstwa, które na pewno utarłoby nosa koleżankom z Piasta.

Kibice Piasta od zawsze byli w cieniu naszej drużyny. Jak dobrze wiadomo Gliwice to od zawsze miasto Górnika, i TORCIDA dba o to, aby tak było nadal. Fani Piasta mają zgodę z Bate Borysov, a ich największą kosą jest nasza drużyna. Mamy nadzieję, że w tym sezonie będzie im dane zawitać na Roosevelta (jeśli znajdą się z nami w jednej grupie), i zobaczymy, w jakiej liczbie się pojawią. Każdy mecz z Górnikiem traktują, jako najważniejszy w sezonie i podobnie jest i tym razem. Sprzedaż biletów w ich szeregach jeszcze trwa, i przekonamy się czy będą w stanie wykupić je wszystkie.

Wszyscy doskonale pamiętamy jak wyglądało ich zachowanie na ostatnim meczu przy Roosevelta. Na długo zapamiętamy ich chuligańskie wyczyny z pirotechniką w roli głównej, kiedy to postanowili swoją „nienawiść” skierować w kierunku sektora zajmowanego przez kobiety i dzieci. Nie od dziś wiadomo, że są oni bardziej anty-Górnik, niż pro-Piast, dlatego jesteśmy ciekawi, co zaprezentują tym razem.

Przypominamy o trwającej sprzedaży biletów na ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin (9.03), towarzyski mecz z Hajdukiem (24.03) oraz półfinałowy pojedynek z Legią Warszawa (3.04) w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Gliwice miasto Górnika!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments