Kibicowska relacja ze spotkania z Miedzią Legnica

Slazier  -  12 grudnia 2018 15:06
0
2720

Za nami spotkanie Górnika z Miedzią Legnica, w który musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Mecz zakończył się wynikiem 1:3, a na trybunach zasiadło 11978 widzów.

Tego dnia świętowaliśmy Barbórkę, a na trybunach nie zabrakło licznych akcentów nawiązujących do naszych górniczych tradycji. Na płycie boiska swoje umiejętności pokazała orkiestra Polskiej Grupy Górniczej. Piłkarzy wyprowadzali górnicy niosący zielono-czarną flagę, a dzieci miały na głowach górnicze czapki.

Idąc na mecz cieszył widok dużych kolejek do kas, w wyniku których część kibiców na sektory weszła dopiero po pierwszym gwizdku sędziego. W tym miejscu zachęcamy do internetowego nabywania wejściówek. Od początku meczu ruszyliśmy z dobrym dopingiem, do którego momentami dołączał się cały stadion. Niestety piłkarze zagrali katastrofalne spotkanie, a nasza cierpliwość malała wraz z każdym traconym golem. Pod koniec meczu daliśmy im do zrozumienia, że nie będziemy tolerowali takiej postawy na boisku skandując m. in. „co wy robicie”. Wielka szkoda, że na zakończenie tego roku, w którym świętujemy 70-tą rocznicę powstania Górnika, piłkarze nie umieją dostosować się do naszego poziomu.

Podczas tego spotkania grupa Ultras Górnik Zabrze przeprowadziła ostatnią zbiórkę na oprawę związaną z 70-tą rocznicą powstania naszego klubu – więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Na naszych sektorach wywiesiliśmy następujące flagi: „Drużyna Śląskich Miast”, „Knurów zawsze z Wami”, „Torcida Górnik”, „Orzesze”, „Piekary Śląskie”, „Nieliczni przeciw niezliczonym”, „KS Wisłoka”, „Torcida Gliwice”, „Śp. Pastor”, „Śp. Dawid”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Torcida Ruda Śląska”, a także transparent „Święta Barbaro miej w opiece nas”.

Miedź przyjechała do Zabrza autokarami i samochodami, a stawili się dokładnie w 136 os., w tym 15 Śląsk Wrocław. Starali się prowadzić doping, jednak było w nim wiele przerw, i oczywiście nie mieli szans na przebicie. Wyjątkiem mogą być końcowe minuty spotkania w których górę wzięła nasza frustracja związana z „dokonaniami” piłkarzy. Nie zaprezentowali żadnej oprawy.

Przywieźli ze sobą następujące flagi: „UML”, „Miedź Legnica”, „CI”, „Bóg-Honor-Ojczyzna”.

Pomimo słabych wyników drużyny wszystkich zachęcamy do udziału w najbliższym spotkaniu z Arką Gdynia, podczas którego będziemy świętować 70-lecie powstania Górnika. Jesteśmy dumą tego klubu, i kto wie, gdzie byłby teraz Górnik, gdyby nie zaangażowanie i poświęcenie oddanych mu kibiców. Przyjdźmy na stadion nie dla piłkarzy i włodarzy, ale dla nas samych i dla ukochanego klubu!

Doping i kulisy znajdziecie w tym miejscu. 

Kibice duma Górnika!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments