Kibicowska relacja z wyjazdu do Legnicy

Slazier  -  9 sierpnia 2018 14:56
0
4208

Za nami pierwsze wyjazdowe spotkanie Górnika w tym sezonie Ekstraklasy. W Legnicy pokonaliśmy drużynę Miedzi 3-1, po golach w końcówce meczu. Na stadionie zasiadło 5614 widzów.

Na Dolny Śląsk wybraliśmy się autokarami i kilkoma samochodami, a koszt wyjazdu wynosił 90 zł. Zbiórkę pod stadionem wyznaczono na godz. 10:30, skąd ruszyliśmy w kierunku Legnicy. Na sektorze zameldowaliśmy się w ponad 250 głów, i standardowo prowadziliśmy głośny doping przez całe spotkanie. W tym meczu nie zabrakło obustronny pozdrowień z kibicami gospodarzy. Zwłaszcza w końcówce spotkania Miedzianka rozpoczęła istną „bluzgoteke”, która trwała praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego. Z przebiegu gry nic nie zapowiadało, że do Zabrza wrócimy z kompletem punktów. W końcówce spotkania udało nam się jednak przechylić szalę na naszą korzyść, i zaaplikowaliśmy Miedzi aż trzy bramki. Po meczu podziękowaliśmy zawodnikom za wygraną, i wróciliśmy do Zabrza w bardzo dobrych humorach.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Supporters”, „Śp. Pastor” oraz „Lepsza Strona Miasta”, która zaliczyła debiut w tym spotkaniu.

Miedź prowadziła doping przez całe spotkanie, a w młynie zasiadło ok. 700 fanów Miedzianki. Tak jak pisaliśmy wyżej, pod koniec meczu nie obyło się bez wzajemnych pozdrowień pomiędzy nami, a gospodarzami. Warto zaznaczyć, że na stadionie Miedzi niezwykle aktywny jest Sektor Rodzinny. W tym spotkaniu zaprezentował on oprawę na którą składał się transparent „Jak za dawnych lat”, złote folie, a także mała sektorówka z namalowanym pucharem. Na meczu były widoczne delegacje zgód Miedzi, tj. kibice Śląska Wrocław i Promienia Żary. Na tym meczu wywiesili następujące flagi: „Cuprum Invictus”, „Miedzianka”, „Legnica”, „Jawor”, „Wytrawni Niepełnosprawni”.

Przypominamy o sprzedaży wejściówek na mecz z Lechią Gdańsk (18.08), a także wyjazd do Gdyni (11.08).

Jadymy durch!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments