Kibice pomagają kibicom. Socios Górnik wspiera Klub Kibica Niepełnosprawnego!

Milo  -  20 sierpnia 2015 14:19
0
831

kibice2_Górnik_Śląsk1415

Hasłem przewodnim stowarzyszenia Socios Górnik jest „Razem dla Górnika“. Jak okazuje się Socios Górnik robi wszystko, by miało ono jak najwięcej wspólnego z rzeczywistością. Po 14 karnetach rozdanych wśród członków Socios Górnik, stowarzyszenie rozpoczęło wspieranie kibiców z Klubu Kibica Niepełnosprawnego, działającego przy Górniku Zabrze.

Jednym z ważniejszych celów działalności stowarzyszenia, zapisanych w statucie, jest integrowanie kibiców Górnika Zabrze i różnorodnych środowisk. Dowód na to, jak ważne są to wartości, dał niedawno jeden z członków kupując dla członków Socios karnety o wartości 2800 zł. Teraz stowarzyszenie wychodzi jeszcze dalej i postanawia wspierać kibiców, których los nie zawsze potraktował sprawiedliwie.

Kula śnieżna nabiera rozpędu: 27 biletów dla niepełnosprawnych kibiców

Początki działalności stowarzyszenia upływały pod znakiem efektu kuli śnieżnej, która tocząc się – rośnie w siłę. Historia lubi się powtarzać, dzięki czemu widzimy, kolejną kulę z napisem „Socios“, sprawiającą innym radość. O co chodzi?

Po tym, jak Socios ogłosiło dwa tygodnie temu, fakt ufundowania przez jednego z członków stowarzyszenia, 14 karnetów dla pozostałych Socio, do stowarzyszenia zgłosił się inny członek z zagranicy. Śladem swojego kolegi z Mazowsza postanowił zakupić kilkadziesiąt biletów o łącznej wartości 400 zł na najbliższy mecz Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin. – Po wspólnej rozmowie stwierdziliśmy, że najlepiej będzie jeśli te bilety trafią do niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze. Z tego powodu skontaktowaliśmy się z Klubem Kibica Niepełnosprawnego i ustaliliśmy listę 27 kibiców, którzy otrzymają wejściówki – mówi Marek Krupa, prezes Stowarzyszenia Socios Górnik. Jak podkreślają w stowarzyszeniu ostatnie gesty poczynione przez kibiców są ogromnie ważne. – Od początku staramy się tworzyć otwartą organizację, której najważniejszą wartością jest wspieranie. Cieszymy się, że wsparcie dotyczy nie tylko samego klubu, ale także ludzi, którzy tworzą i kultywują jego legendę – czyli samych kibiców. To pokazuje, że Socios jest ważne dla Górnika Zabrze nie tylko w kontekście finansowym, ale też integracyjnym – podkreśla Krupa.

Dodatkowo 275 zł na konto KKN!

Poza biletami stowarzyszenie przekaże 275 złotych na konto Klubu Kibica Niepełnosprawnego. Pieniądze te pochodzą z licytacji 2 biletów VIP, które przysługują Socios Górnik w ramach przynależności do Górnik Biznes Partner. – Bilety będą wystawiane na licytację zawsze przed każdym meczem Górnika w Zabrzu. Uzyskane w ten sposób środki będą trafiać na konto KKN. Bardzo byśmy chcieli, by za pieniądze z licytacji, udało się KKN-owi zorganizować przynajmniej jeden wyjazd w rundzie i by pieniądze były choć małym wsparciem dla rozwoju organizacji. Oczywiście wszystkich kibiców, zgodnie z naszym przewodnim hasłem „Razem dla Górnika“ zachęcamy do wspierania na własną rękę naszych trójkolorowych niepełnosprawnych braci – mówi Krupa.

Warto zacząć od polubienia na Facebooku i śledzenia inicjatywy KKN w Zabrzu. Adres Fan Page Klubu Kibica Niepełnosprawnego znajduje się tu: https://www.facebook.com/KKNGORNIKZABRZE

O Socios Górnik:
Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe wspieranie Górnika Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz organizowanych akcji marketingowych, a przez to wzięcie realnej współodpowiedzialności za losy klubu. Ma na celu pomoc w zarządzaniu i rozwijanu Górnika Zabrze, integrację kibiców, lokalnej społeczności oraz przedsiębiorców. Zarząd jest wybierany w demokratycznych wyborach. W stowarzyszeniu pracują tylko i wyłącznie wolontariusze.

Socios Górnik nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments