Kibice Górnika Zabrze wspomagają służbę zdrowia

W.  -  7 kwietnia 2020 16:22
0
2761

We wtorek 7 kwietnia, w nietypowych, niesprzyjających okolicznościach obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, a także Dzień Pracownika Służby Zdrowia będący wyjątkową okazją, aby podziękować oraz wyrazić dowód ogromnego uznania wszystkim tym, którzy każdego dnia, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa z narażeniem własnego życia troszczą się o nas, niosąc fachową pomoc oraz opiekę zdrowotną.

W tym szczególnym dniu oprócz wyrażenia olbrzymiej wdzięczności pracownikom sektora medycznego pragniemy wspomnieć także o niezwykłej roli kibiców naszego klubu, którzy dotąd wielokrotnie włączali się w różnego rodzaju akcje charytatywne i którzy również w ostatnich tygodniach, stanęli na wysokości zadania, aktywnie i solidarnie wspierając działania medyków, poprzez niesienie pomocy pogotowiu ratunkowemu, szpitalom oraz pozostałym jednostkom świadczącym pomoc zdrowotną.

Kibice Górnika Zabrze w ostatnich tygodniach bardzo aktywnie wspomagają pracę służby zdrowia między innymi poprzez organizację zbiórki pieniędzy, z której wszystkie środki przeznaczone zostają na zakup najpotrzebniejszych środków ochronnych. W ramach akcji #kiboleratownikom fani zabrzańskiego Górnika zakupili między innymi niezbędne płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maski, kombinezony, czapki oraz okulary ochronne, przyłbice, jak również materiały służące do przygotowania masek przez krawcowe i wolontariuszy.

Oprócz specjalistycznych środków zapobiegawczych rozwojowi wirusa, na których brak uskarża się znaczna część placówek zdrowia w całej Polsce, członkowie Torcidy przekazali również produkty spożywcze i przemysłowe, takie jak woda mineralna, napoje, batony, czy też ręczniki papierowe. Na tym jednak pomoc sympatyków czternastokrotnego mistrza Polski nie kończy się. Kibicowskie grupy dbają także o seniorów, będących grupą najbardziej narażoną na zachorowanie. Pomagając w codziennych zakupach oraz dostarczając posiłki, fani znacznie minimalizują u osób starszych prawdopodobieństwo wystąpienia groźnej, śmiertelnej infekcji.

Pomoc kibiców Górnika dotarła na ten moment do wielu osób oraz jednostek, w tym między innymi do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Szpitala Miejskiego w Gliwicach, Szpitala Miejskiego w Knurowie, Szpitala Miejskiego w Żorach, Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, Szpitala Powiatowego w Lublińcu, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Pyskowicach, Knurowie, Rydułtowach oraz wielu innych placówek.

Aby kibice, którzy postanowili w sposób aktywny nieść pomoc innym, mogli osiągnąć jeszcze więcej, niezbędne są odpowiednie fundusze. W tej sytuacji liczy się tak naprawdę każdy grosz, dlatego pragniemy odesłać Was na stronę, na której prowadzona jest pomocowa zbiórka, do której włączyli się także piłkarze naszego klubu.

Źródło: Roosevelta81.pl/Torcida Górnik
Foto: Torcida Górnik/Torcida Girls

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments