Kibice Górnika Zabrze gonią Europę!

Milo  -  30 marca 2015 13:20
0
985

Kibice_Górnik_Wisła1415

Stowarzyszenie Socios Górnik przełamało kolejną barierę. W ciągu 4 miesięcy działalności zapisało się do niego już ponad 1000 członków. Na tej magicznej granicy stowarzyszenie jednak nie ma zamiaru się zatrzymać i… natychmiast uruchamia ogromną akcję mobilizacyjną, która ma sprawić, że do końca kwietnia w stowarzyszeniu będzie… 2000 osób!

Na początku grudnia było ich zaledwie 25. W styczniu było ich już blisko 500. A na koniec marca stowarzyszenie Socios Górnik liczy już ponad 1000 członków. – To symboliczna granica. Możemy powiedzieć, że zrzeszeni kibice Górnika Zabrze liczą się nie w dziesiątkach, a nawet w setkach, lecz w tysiącach. W ten sam sposób liczą się największe europejskie organizacje, działające w modelu Socios. Cieszymy się, że Górnik Zabrze przynajmniej pod kątem kibicowskim, jako jedyny w kraju, powoli z powrotem dołącza do europejskiej czołówki – mówi Marek Krupa.

Trójkolorowe Zabrze, Gliwice i Ruda Śląska

Co piąty członek Socios mieszka w Zabrzu. Z tego miasta naturalnie jest największa grupa socio. Na kolejnych miejscach są Gliwice i Ruda Śląska (ponad 100 członków). W dalszej kolejności są grupy socio z Łazisk Górnych, Knurowa, Pyskowic, Rybnika, Pyskowic i Przyszowic. Coraz silniej reprezentowane są także miasta z innych województw, a także zagraniczne miejscowości. Blisko 7% socio mieszka poza granicami kraju. Ogółem Socios Górnik tworzą mieszkańcy z ponad 130 miast. – Według nas stowarzyszenie ma łączyć a nie dzielić. Zgłoszenia z rozmaitych miast Polski i świata świetnie pokazują, że ta szczytna idea staje się rzeczywistością. To projekt dla wszystkich kibiców Górnika – nawet dla osób, które nie mogą chodzić i jeździć na wszystkie mecze Górnika, a przez to nie mogą wspierać go gorącym dopingiem na każdym meczu. Do tego by być socio wystarczy tylko i wyłącznie kibicowanie Górnikowi Zabrze i chęć wspierania go w rozwoju – podkreśla Marek Krupa.

Do końca kwietnia 2000 członków?

Jak się okazuje stowarzyszenie nie zamierza poprzestać na 1000 członkach. – Od początku działalności mówimy, że mierzymy dużo wyżej. Pragniemy zacząć wykorzystywać nasz ogromny potencjał ludzki i wywołać efekt kuli śnieżnej. Z tego powodu na kwiecień zaplanowaliśmy ogromną akcję mobilizacyjną. Jej przekaz jest bardzo prosty: każdy obecny socio niech namówi jedną bliską osobę do wstąpienia do stowarzyszenia. Jeżeli tak się stanie, to w maju przekroczymy drugi tysiąc – mówi Marek Krupa.
W ramach akcji mobilizacyjnej prowadzone będą spotkania z kibicami, mailingi, działania w mediach społecznościowych oraz akcje plakatowe na terenie całego Górnego Śląska. Do Socios Górnik można wstąpić przesyłając deklarację członkowską na adres stowarzyszenia, składając ją w jednym z 400 punktach STS w całym kraju lub podczas organizowanego przez stowarzyszenie punktu terenowego.

Więcej informacji na www.sociosgornik.org.

O Socios Górnik:

Stowarzyszenie założone przez kibiców Górnika Zabrze, wzorowane na działalności hiszpańskich Socios i niemieckich kibiców. Celem stowarzyszenia jest stałe dokapitalizowywanie spółki Górnik Zabrze SSA kwotami ze składek członkowskich oraz z organizowanych akcji marketingowych i współpracy z biznesem. Stowarzyszenie i jego członkowie chcą wziąć realną współodpowiedzialność za losy klubu. Stowarzyszenie nie zajmuje się organizowaniem opraw meczowych czy wyjazdów. Skierowane jest do każdego kibica Górnika Zabrze – bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. To pierwsze stowarzyszenie w piłkarskiej Polsce, działające w takim modelu.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments