Kibice Górnika wspierają klubową akademię

W.  -  26 lutego 2019 08:47
0
2803

Zwycięski pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 23. kolejki Lotto Ekstraklasy dostarczył wielu niezwykłych emocji sympatykom czternastokrotnego mistrza Polski. Wygrana z lokalnym rywalem, okraszona pięknymi golami to jednak tylko ułamek tego,
co w niedzielę działo się na stadionie przy ul. Roosevelta 81.

Na krótko przed pierwszym gwizdkiem Bartosza Frankowskiego okolicznościową koszulkę
z okazji stu meczów rozegranych w barwach Górnika odebrał najskuteczniejszy strzelec zabrzan – Igor Angulo. Wyróżniony został także Władysław Żmuda, szkoleniowiec Górnika w latach 1977-1980 świętował 10 lutego swoje 80 urodziny, z tej też okazji dostojny jubilat otrzymał koszulkę z liczbą „80”. Uwagę kibiców skupiła także dziecięca eskorta podopiecznych Akademii Górnika Zabrze, która wyprowadziła piłkarzy na murawę.
Młodzi adepci futbolu przyodziani byli bowiem w koszulki Stowarzyszenia Socios Górnik, grupy skupiającej wiernych sympatyków klubu. Stowarzyszenie prężnie działa od czterech lat, będąc partnerem Akademii Górnika oraz wspiera zawodników Górnika w zakresie sprzętu, jak również pomocy medycznej młodych piłkarzy Akademii. W 2017 roku na finiszu rozgrywek w ramach dodatkowej mobilizacji Socios Górnik, ufundowano premię za ewentualny awans dla zawodników w wysokości 100000 złotych.

Z nieskrywaną radością kwotę tą można było przekazać zawodnikom, którzy wzorowo wykonali swoje zadanie. Co więcej, piłkarze kolejny raz pokazali klasę i przeznaczyli pieniądze na zakup busa dla drużyn młodzieżowych. Członkowie Stowarzyszenia Socios Górnik przekazali już ponad 300 tysięcy złotych na inicjatywy związane z Górnikiem Zabrze i Akademią. Jak zapewniają – przeznaczone składki mają realny wpływ na rozwój przyszłych zawodników i budowę silnej drużyny, nawiązującej sukcesami i osiągnięciami do wielkiego Górnika sprzed lat.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments