Katowice, Sosnowiec albo Kraków. Gdzie Górnik ewentualnie będzie grał w pucharach? „Jesteśmy w przededniu negocjacji”

kamres  -  16 maja 2013 14:12
0
1255

stadion_cracovia
Górnik Zabrze wkrótce złoży odwołanie w sprawie licencji na występy w europejskich pucharach. – Jesteśmy w przededniu rozmów i negocjacji w sprawie wynajęcia stadionu. Od początku pod uwagę braliśmy obiekty GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec i Cracovii – mówi Roosevelta81.pl Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu.

Przewodniczący Komisji ds. licencji Krzysztof Sachs powiedział w środę na konferencji prasowej, że klub z Roosevelta musi zgłosić inny stadion, aby w przypadku awansu do europejskich pucharów otrzymać licencję na występ w rozgrywkach UEFA. – Na pewno w tej sprawie będziemy się odwoływać – zapowiada Krzysztof Maj. Czasu na to jest niewiele, bo zaledwie pięć dni od otrzymania dokumentów, a te według zapewnień Komisji Licencyjnej kluby Ekstraklasy otrzymały w środę. PZPN natomiast musi zgłosić do UEFA polskie kluby do występów pucharach pod koniec maja.

Na jakim stadionie w takim razie Górnik miałby grać w Lidze Europejskiej? – Od początku pod uwagę braliśmy obiekty GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec i Cracovii – mówi Maj. – Jesteśmy dokładnie w przededniu rozmów i negocjacji w sprawie wynajęcia stadionu. Nie chcę nikogo faworyzować, oceniać, bo nie wiem, jakie będą wyniki tych negocjacji – mówi Maj.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments