Kartki po meczu z Jagiellonią Białystok. Z Koroną w komplecie

W.  -  18 sierpnia 2019 09:48
0
1902

W meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 3:1. Pewne zwycięstwo żółto-czerwonych wydaje się jednak rezultatem dość niesprawiedliwym i krzywdzącym w stosunku do zabrzan, którzy walczyli i stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, nie odstając nazbyt mocno od gospodarzy.

Niestety tego dnia podopiecznym Marcina Brosza wyraźnie zabrakło zarówno skuteczności, jak i szczęścia, na długo wyczerpany został także limit błędów, zwłaszcza tych popełnionych przez chwaloną dotąd formację defensywną. Za waleczną grę, w której arbiter doszukał się przewinień, podczas tego spotkania ukarany został Mateusz Matras oraz David Kopacz. W następnej kolejce, w której Górnik zmierzy się przed własną publicznością z Koroną Kielce, żadnemu z piłkarzy czternastokrotnego mistrza Polski nie grozi jednak przymusowa pauza.

Sytuacja kartkowa po 5. kolejce PKO Ekstraklasy:

3 – Paweł Bochniewicz, Mateusz Matras
1 – Filip Bainović, Jesus Jimenez, Przemysław Wiśniewski, Boris Sekulić, Igor Angulo, Erik Janża, David Kopacz

kolor żółty  zawodnik ukarany ż. kartką
kolor czerwony – zawodnik ukarany cz. kartką
kolor zielony – zawodnik wraca po przymusowej pauzie
 
[jsPlayerStat id =”112182″ partic_id=”112184″ event=”2″ quantity=”9″ photo=”1″ teamname=”0″]

W Ekstraklasie zawodnika czeka jeden mecz przymusowej pauzy za żółte kartki, jeśli zbierze ich cztery lub osiem. Od 12 żółtych kartek (16, 20 itd.) kara zawieszenia wynosi już dwa mecze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments