Kara zakazu transferów dla Górnika utrzymana. To ostateczna decyzja

kesera  -  30 czerwca 2013 12:49
0
888

druzyna_polonia_1213
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła utrzymać w mocy decyzję o ukaraniu Górnika Zabrze i Widzewa Łódź zakazem dokonywania transferów. Kary te zostały nałożone na Kluby przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN. W obu przypadkach decyzje są ostateczne.

W środę odwołaniami obu klubów zajęła się Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN. – Uznaliśmy, że oba odwołania winny zostać rozpatrzone w całości przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych. Zarówno zakaz transferów, jak i zakaz uprawniania zawodników do gry, nałożone zostały przez Komisję Licencyjną łącznie jako środek regulaminowy, w związku z sytuacją klubów, która była weryfikowana w trakcie procesu licencyjnego. Żaden z jego elementów, w szczególności zakaz dokonywania transferów, nie stanowi kary dyscyplinarnej, a zatem odwołania te nie podlegają jurysdykcji NKO – wyjaśnia Włodzimierz Głowacki, Przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

W piątek swoją decyzję Górnikowi i Widzewowi przekazała Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych:

– Górnikowi Zabrze utrzymano w mocy decyzję o zakazie transferów na okres sześciu miesięcy z jednoczesnym zakazem rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym kwotę 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie;

– Widzewowi Łódź utrzymano w mocy decyzję o zakazie transferów na okres roku, jednak nie dłużej niż do zakończenia wykonywania zatwierdzonego przez Sąd układu z wierzycielami, z jednoczesnym zakazem rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym kwotę 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

źródło: PZPN
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments