Józef Dankowski: Liczę na to, że mecz zadowoli sympatyków

Milo  -  2 kwietnia 2015 14:18
0
836

Dankowski_konferencja_Górnik_Lechia_1415

Przed konferencją prasową z okazji 103. Wielkich Derbów Śląska zabrzanie wyrazili swój gest solidarności z rodziną Jakuba Kowalskiego, pomocnika Ruchu Chorzów. Zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy Górnika Zabrze i Spółki Stadion przygotowali zbiórkę pieniędzy dla jego synów. Oliwier i Filip zmagają się z mukowiscydozą. – Zrobiliśmy to z potrzeby serca – powiedział krótko Józef Dankowski. Waldemar Fornalik odpowiedział – Dziękujemy za ten wspaniały gest. Myślę, że Kuba osobiście podziękuje za tą wspaniałą inicjatywę. Po tym miłym geście można było już rozpocząć konferencję.

Józef Dankowski (trener Górnika): – Czas na przerwę reprezentacyjną chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać. Musieliśmy podleczyć drobne urazy i przygotować zespół do czekającego nasz meczu. Musieliśmy przećwiczyć różne warianty, aby jak najlepiej zastąpić pauzujących: Adama Dancha i Erika Grendela. Mamy pomysł, aby zastąpić tych zawodników. Liczę na to, że mecz zadowoli sympatyków jednego i drugiego zespołu i dostarczy wielu pozytywnych emocji. Górnik w przerwie nie potrzebował meczu sparingowego. Zawodnicy kilka spotkań mają już w nogach, a piłkarze, którzy grali mniej zostali oddelegowani do drużyny rezerw. Jeśli święta są dla ludzi to piłkarze powinni być też tak traktowani. Można było znaleźć inny termin. Jednak skoro musimy grać to gramy. Ruch to markowy zespól, znakomicie odnajduje się w pewnych sytuacjach. Ruch to nie tylko Kuświk są przecież inni groźni zawodnicy. Siła Ruchu to zespołowość.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu): – Derby od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Derby pomiędzy tymi zespołami przeważnie stały na bardzo dużym poziomie sportowym. Spotkania dostarczały wielu emocji kibicom. Myślę, że i tym razem będzie tak samo. Oprócz dużego zaangażowania zawodnicy nie zapomną o tym, że bardzo ważne jest granie w piłkę. Ważne, aby kibice, którzy przyjdą na stadion lub będą oglądać ten mecz przed telewizorami byli ukontentowani po tym spotkaniu. Przerwę poświęciliśmy na regenerację, na podleczenie drobnych urazów. Z drugiej strony przygotowaliśmy się do meczu z Górnikiem. Wszystkie mecze we Włoszech rozgrywane są w Wielką Sobotę to jest taki kanon, bo można skonsumować piłkę i czas dla rodziny. Nie patrzymy na to, że Górnik tak długo nie wygrał przed własną publicznością. Statystyki dotyczą każdego zespołu. Górnik potrafi grać w piłkę i jest groźną drużyną. Zespół z Zabrza zdobywa dużo bramek. Skupiamy się na sobie i zrobimy wszystko, aby być jak najlepiej przygotowanym do tego spotkania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments