Jesus Jimenez, czyli kolejna hiszpańska perełka w Ekstraklasie?

Torcidos  -  16 maja 2018 16:24
0
15596

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Jesus Jimenez zostanie piłkarzem Górnika. O 24-letnim hiszpańskim zawodniku na razie nie wiemy za wiele, ale jedno wydaje się być pewne – to piłkarz, który potrafi strzelać bramki.

Już na samym początku mamy problem, aby zdefiniować go jako piłkarza. W raportach spotkań na Transfermarkt najczęściej przedstawiany jest jako ofensywny pomocnik, ale patrząc na jego grę i statystyki bardziej skłaniamy się do wersji, że to jeden z dwójki napastników, choć nie ten najbardziej wysunięty. Coś jak Łukasz Wolsztyński w Górniku, czyli trochę taki wolny elektron.

Zobaczyliśmy występ Jimeneza w niedawnym spotkaniu z rezerwami Atletico Madryt i jesteśmy naprawdę pod wrażeniem. Na tym poziomie wygląda na zawodnika kompletnego. Widać, że piłka mu przy nodze nie przeszkadza, ma drybling, jest szybki i naprawdę mocny fizycznie. Nie ma problemów ani z grą w powietrzu i tyłem do bramki, ani z bezpośrednimi pojedynkami. Pod tym względem chyba najbardziej się wyróżniał, bo kilka razy przeciwnicy się od niego odbili. No i jest prawonożny.

Czas teraz na fakty. Jesus Jimenez gra w trzecioligowym CF Talavera. W tym sezonie zdobył 10 bramek w lidze i dwie w Pucharze Króla. Nie znaleźliśmy informacji na temat asyst, bo żadna sprawdzana przez nas strona nie prowadzi takiej statystyki. Do Talavery 24-latek trafił rok wcześniej, gdy ta jeszcze grała na IV poziomie rozgrywkowym i ogromnym stopniu przyczynił się do jej awansu. Jesus był najlepszym strzelcem grupy osiemnastej (IV liga w Hiszpanii jest podzielona na 18 sekcji), zdobywając aż 26 bramek i jeszcze jedną w decydujących o awansie play-offach z CD Olímpic de Xàtiva. Całkiem imponujący wynik, biorąc nawet pod uwagę stopień rozgrywek.

Musimy przyznać, że zacieramy już ręce. Jimenez nie wygląda na gościa, który miałby zepsuć Hiszpanom reputację w Górniku, tylko wręcz przeciwnie. Wydaje się, że jest to naprawdę dobry zawodnik i nie ma co umniejszać jego umiejętności tylko dlatego, bo gra w hiszpańskiej III lidze. Carlitos i Igor Angulo udowodnili, że zawodnik z tego poziomu może stać się gwiazdą Ekstraklasy. Z resztą im dłużej oglądaliśmy mecz z rezerwami Atletico, tym lepiej rozumieliśmy dlaczego. Jesteśmy zdania, że pod kilkoma względami jest tam wyższy poziom, niż w naszej I lidze.

Na jakiej zasadzie Jesus trafi do Górnika? Jako wolny zawodnik. Z końcem czerwca wygasa mu kontrakt w obecnym klubie.

I jeszcze wszystkie bramki Jimeneza z tego sezonu:

(od 2:06)

(od 4:55)

(od 2:02)

(od 2:02 i 3:10)

(od 2:36)

(od 0:55)

(od 0:44)

(od 1:15)

(od 1:13)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: lavozdetalavera

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments