Jesteśmy dobrze przygotowani do nowego sezonu

W.  -  17 lipca 2019 15:48
0
6440

Dobiega końca okres letnich przygotowań zespołu Górnika Zabrze do nowego sezonu PKO Ekstraklasy, który zainaugurowany zostanie już w najbliższy piątek. W trakcie dwumiesięcznych przygotowań biało-niebiesko-czerwoni rozegrali osiem spotkań kontrolnych, w których czterokrotnie okazywali się zespołem silniejszym od swych przeciwników. Trzykrotnie trójkolorowi sparingi przegrywali i jeden mecz testowy zakończył się dla zabrzan rezultatem remisowym.

Górnicy w meczach kontrolnych zdobyli 12 goli, tracąc przy tym 7 bramek. W trakcie letniego okresu przygotowawczego znów nie miał sobie równych najskuteczniejszy snajper zabrzan i aktualny król strzelców Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019. Igor Angulo
w meczach testowych trzy razy skierował futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez rywali. Jedno trafienie mniej od Igora w meczach kontrolnych zanotował Jesus Jimenez
i Łukasz Wolsztyński (po 2 bramki), tuż za nimi w letniej klasyfikacji strzeleckiej,
z dorobkiem jednobramkowym znalazł się Boris Sekulić, Kamil Zapolnik, Michał Koj, Alasana Manneh i Daniel Ściślak. Ostatni sprawdzian generalny, rozegrany w poniedziałek przy Roosevelta zakończył się zwycięstwem podopiecznych Marcina Brosza nad litewskim zespołem Atlantas Kłajpeda 2:0.

Na krótko po zakończeniu meczu z Litwinami, podczas pomeczowej rozmowy z dziennikarzami szkoleniowiec zabrzan podkreślał, że drużyna jest dobrze przygotowana do najbliższych rozgrywek i w pierwszej kolejce na murawę stadionu w Płocku desygnowany zostanie maksymalnie najsilniejszy możliwy skład. Trener Górnika zwrócił jednak uwagę, aby pamiętać, że przed zespołem jest jeszcze sporo pracy i treningów. Musi minąć odpowiednia ilość czasu, żeby gra stała się płynna i przynosiła oczekiwane korzyści, zaś cały okres letnich przygotowań oraz trafność przeprowadzonych ruchów kadrowych zweryfikowana zostanie przez najbliższe ligowe spotkania.

Optymizmu przed zbliżającym się sezonem nie krył będący w bardzo dobrej dyspozycji Igor Angulo, zapewniając przedstawicieli mediów, że podobnie jak cały zespół, także i nasz najlepszy strzelec jest w stu procentach przygotowany do zbliżających się rozgrywek. Co prawda z drużyny odeszło kilku piłkarzy, ale dołączyli nowi zawodnicy, którzy potrzebują trochę czasu, żeby się zaadaptować, jednak warto dać im szansę oraz wspomniany wcześniej czas. Bramkostrzelny Hiszpan zaznaczył także, że choć w zespole doszło do sporych zmian, to drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do startu rozgrywek pod względem fizycznym, a na najbliższy mecz w Płocku wybiegnie z zamiarem wywiezienia znad Wisły kompletu trzech ważnych punktów.

W odniesieniu do słów Marcina Brosza i Igora Angulo nie pozostaje nam więc nic innego jak uwierzyć w sukces naszego zespołu oraz wspierać go swą obecnością i gromkim dopingiem. Na kilka dni przed startem rozgrywek przy Roosevelta wszyscy liczą, że przed nami dobry, pomyślny rok, który pozwoli nam walczyć o dużo wyższe cele, niż miało to miejsce w minionym sezonie, cele na miarę wielkiego i niezwykle zasłużonego dla polskiej piłki nożnej klubu jakim jest Górnik Zabrze. Ufamy, że dla czternastokrotnego mistrza Polski rzeczywiście będzie to pomyślny, przełomowy rok, niosący serię nieprzerwanych zwycięstw i licznych sukcesów, budujących drużynę i radujących serca jej wiernych sympatyków.

Mecze kontrolne rozegrane przez Górnika Zabrze w trakcie letnich przygotowań:

22.06 – Górnik – GKS Katowice 2:0 (Jimenez 70′, 82′)
26.06 – Górnik – MFK Karviná 2:1 (Angulo 43′ k, Wolsztyński 51′ – Weber 90′)
01.07 – Górnik – AÉK Larnaka 1:2 (Sekulić 81′ – Taulemesse 26′, Trickovski 41′)
02.07 – Górnik – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (Zapolnik 83′ – Pawłowski 37′ s, Orzechowski 54′)
05.07 – Górnik – Reprezentacja AFE 3:0 (Koj 21′, Manneh 40′, Wolsztyński 45′)
07.07 – Górnik – AÉK Ateny 0:1 (Livaja 52′)
12.07 – Górnik – Maccabi Netanya F.C. 1:1 ( Ściślak 51′ – Beqirai 13′)
15.07 – Górnik – Atlantas Kłajpeda 2:0 (Angulo 39′, 77 k)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments