Jesień w liczbach. Najlepsi strzelcy: Król Igor

Kaszpir  -  26 grudnia 2017 15:54
0
2349

Górnik Zabrze jesienią 2017 roku był najskuteczniejszą drużyną w Lotto Ekstraklasie, zdobywając w niej aż 40 bramek. Imponująco wygląda średnia zdobywanych goli, która wynosi 1,9 na mecz! Tylko w trzech spotkaniach, zawodnicy Górnika nie byli w stanie umieścić piłki bramce rywali. Sztuka ta nie udała się w spotkaniu z Legią przy Łazienkowskiej, oraz w dwóch meczach kończących sezon ligowy w 2017 roku. 

Igor Angulo okazał się najlepszym strzelcem, nie tylko Górnika, ale i całej ligi. Hiszpan w ekstraklasie zdobył niemal połowę bramek dla „Trójkolorowych”. Na jego dorobek złożyły się dwa hat-tricki (Wisła Kraków 3:2 oraz Wisła Płock 4:0). Pięciokrotnie Angulo zaliczył „dopiettę” czyli kończył mecze z dwoma trafieniami na koncie. Trzy bramki Igor zdobył z rzutów karnych, co ciekawe w meczu z Piastem najpierw wykorzystał jedenastkę, by po kilku minutach – jedyny raz – kolejną zmarnować. Tak czy inaczej, była to znakomita jesień w wykonaniu Igora Angulo – Króla Igora.

Inny Hiszpan, czyli Dani Suarez może się pochwalić niecodziennym wyczynem, mianowicie to on rozpoczął ligowe strzelanie Górnika w lidze (bramka w inauguracyjnym meczu z Legią 3:1). Ostatni gol zabrzan w lidze padł w meczu z Lechią Gdańsk, jego autorem był oczywiście stoper „Trójkolorowych”. Ciekawostką jest na pewno fakt, że były to jedyne trafienia w lidze piłkarza z półwyspu iberyjskiego.

Skuteczniejszym obrońcą od Suareza okazał się jego partner z ze środka defensywy – Mateusz Wieteska. Wypożyczony latem stoper, zdołał czterokrotnie umieścić piłkę w bramce przeciwników. Podobny dorobek ma również Damian Kądzior, po dwa gole zdobyli bracia Wolsztyńscy oraz Michał Koj i Szymon Żurkowski. Z zaledwie jednym ligowym trafieniem jesień zakończył Rafał Kurzawa, a także Szymon Matuszek. Piłkarze Górnika zdobyli dokładnie więc 39. goli, to czterdzieste – samobójcze – jest autorstwa Piotra Wlazły z Jagiellonii.

Natomiast podopieczni Marcina Brosza dwukrotnie trafiali do własnej bramki: Szymon Matuszek (z Koroną w Zabrzu), Meik Karwot (z Cracovią w Zabrzu)

19 – Igor Angulo 

4 – Damian Kądzior, Mateusz Wieteska
2 – Michał Koj, Dani Suarez, Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński, Rafał Wolsztyński
1 – Rafał Kurzawa, Szymon Matuszek
1 – bramka samobójcza rywali; Piotr Wlazło (Jagiellonia)

bramki samobójcze: Szymon Matuszek, Meik Karwot, 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments