Jerzy Brzęczek: Górnik to klub, który bardzo szanuje

Milo  -  15 maja 2017 17:02
0
4890

– Ten mecz to dla nas wielkie święto i bardzo się cieszymy z tego, że będziemy mogli zagrać z Górnikiem Zabrze – mówi przed wtorkowym meczem z Górnikiem Zabrze Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice.

Przed meczem z Górnikiem

Jerzy Brzęczek (trener GKS-u Katowice): – Dziękuje za zaproszenie, że mogę gościć osobiście. Górnik to klub, który zawsze wiele dla mnie znaczył. Teraz jestem po innej stronie barykady, ale ten mecz to dla nas wielkie święto i bardzo się cieszymy z tego, że będziemy mogli zagrać z Górnikiem Zabrze. Patrząc na sytuację w tabeli i na to ile spotkań pozostało do końca sezonu – myślę, że jest to dla nas przedsmak tego klimatu ekstraklasowego. Zagramy na pięknym stadionie z bardzo dobrą drużyną. Jest to dla nas duże wyzwanie, ale bardzo się cieszymy z rozegrania tego meczu. Myślę, że dla tych wszystkich kibiców, którzy przyjdą na stadion będzie to bardzo dobre spotkanie. Z pewnością będzie to bardzo emocjonujące spotkanie i nie zabraknie walki, dlatego każdy kibic będzie miał satysfakcje z oglądania tego meczu.

Dyspozycja

– Praktycznie wszyscy są do mojej dyspozycji. Z wyjątkiem Tomka Wisio, który już przed meczem z Sandecją odniósł kontuzję. Jest to zawodnik, który nie jest przewidziany do składu i gry we wtorkowym meczu.

Ścisk w tabeli

– Przed sezonem uważałem, że to będzie bardzo emocjonujący i wyrównany sezon. Czy akurat 8-9 drużyn będzie walczyć o awans? Sugerowałbym się bardziej liczbą 6, jak pokazuje tabela teoretycznie 8 drużyn wciąż jest w grze. Sandecja już może cieszyć się z awansu do ekstraklasy. Na pozostałe jedno miejsce jest aż 7 drużyn, które wciąż walczą. Bardzo się cieszymy, że na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu jesteśmy w tej grupie, która walczy o awans do ekstraklasy – to był nas cel. Dla nas najważniejsza rzecz, to mecz z Górnikiem. Przy pełnej liczbie publiczności będzie to klimat ekstraklasowy. Patrząc na to, co dzieje się w ekstraklasie, niektóre kluby mogą nam zazdrościć, że w I lidze mamy taki mecz przy takiej publiczności. 

Wspomnienie z Górnika

Miałem przyjemność dwukrotnie reprezentować barwy Górnika Zabrze. Pierwszy mój pobyt na początku lat 90-tych. Mieliśmy wtedy bardzo dobrą drużynę i walczyliśmy o tytuł mistrza Polski. We wszystkich siedzi ten pamiętny mecz w Warszawie, gdzie po tym meczu remisowym nie zdobyliśmy mistrzostwa. Myślę, że zasłużyliśmy na tytuł. Górnik Zabrze w moim odczuciu to wielki klub, który miałem przyjemność reprezentować. W Zabrzu poznałem wielu wspaniałych ludzi i wejście do szatni w 94′ to było coś niesamowitego. Cieszę się, że byłem częścią tej drużyny. Mogłem poznać klimat i zrozumieć historię tego klubu, jak i również to, co poprzednie generacje znaczyły dla tego klubu nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Górnik to klub, który bardzo szanuje.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments