Jerzy Brzęczek: Drużyny z ekstraklasy będą nam zazdrościć

Milo  -  20 października 2016 16:33
0
878

brosz_brzeczek_gks_katowice_konferencja

W czwartkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca Śląski Klasyk, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. – Dyspozycja dnia i skuteczność będzie decydowała o losach meczu – stwierdził Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice.

Przed niedzielnym meczem „GieKSa” zajmuje pozycję wicelidera, natomiast Górnik powoli doskakuje do czołówki. – Wszyscy byliby zadowoleni, gdyby taki mecz derbowy był na poziomie ekstraklasy. Życzymy sobie i Górnikowi, aby taka sytuacja wydarzyła się jak najszybciej. Bilety rozeszły się w szybkim tempie, a to świadczy o tym, że tradycja tych derbów jest bardzo wielka.

Szkoleniowiec gospodarzy chciałby, aby taka frekwencja utrzymywała się także na pozostałych spotkaniach. – Mam nadzieję, że nasz stadion będzie się zapełniał nie tylko podczas meczów z Górnikiem, ale i na pozostałych spotkaniach, bo wsparcie kibiców jest bardzo ważne. Drużyna prezentuje się bardzo dobrze. Jesteśmy w górnej części tabeli i oczekiwalibyśmy, żeby na innych spotkaniach naszych kibiców też było jak najwięcej. Doceniamy naszego najbliższego przeciwnika – zapewnia Brzęczek.

Były kapitan Górnika, a obecnie trener katowickiego klubu uważa, że drużyna z Zabrza ma spore doświadczenie, które nabyła w najwyższej klasie rozgrywkowej.  – Górnik w swoich szeregach ma bardzo dobrych zawodników. Dobrze wyszkolonych, grających kombinacyjnie. Jest to drużyna, która spadła z ekstraklasy, ale mają doświadczenie na najwyższym szczeblu. Presja i nadzieje o szybkim powrocie muszą powodować, że Górnik będzie grał piłkę ofensywną. Też chcemy grać piłkę ofensywną, więc będzie to otwarte spotkanie. Dyspozycja dnia i skuteczność będzie decydowała o losach meczu.

Szkoleniowiec „GieKSy” zdaje sobie sprawę, że w niedzielę czeka nas wielkie widowisko. – Górnik jest w bardzo dobrej dyspozycji i ma dobrą serię, dlatego zapowiada się bardzo interesujące spotkanie również pod względem kibicowskim i dopingu. To będzie takie spotkanie, gdzie drużyny z ekstraklasy będą nam zazdrościć.  Życzę przede wszystkim dobrego wyrównanego spotkania. Będzie to spotkanie, które potwierdzi w jakiej są dyspozycji obie drużyny. Mamy do dyspozycji wszystkich tych zawodników, którzy byli do dyspozycji przed ostatnimi meczami.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments