Jatta Puchar Polski: Deja vu. Górnik zwycięża po karnych

Kaszpir  -  13 kwietnia 2021 21:55
0
2543

W finale Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze, drugi zespół Górnika pokonał drużynę Gwarka Ornontowice po rzutach karnych. Mieliśmy zatem małe deja vu. Niemal dokładnie dwa lata temu „Trójkolorowi” zwyciężyli Gwarka w podobnych okolicznościach.

Mecz układał się niemal identycznie jak przed dwoma laty. Gospodarze prowadzili do przerwy za sprawą Gonzalo Lopeza Ramireza, który pokonał Maksymiliana Ćwika strzałem głową. Górnikowi nie układał się mecz, a czas uciekał. Kiedy w 85 min Kamil Surowiec zobaczył, za twarde wejście w rywala, czerwoną kartkę wydawało się, że jest po zawodach. Tymczasem ambitni zabrzanie grali do końca, co zostało nagrodzone. Sto dwadzieścia sekund po wykluczeniu kapitana „Trójkolorowych”, Thomas Pranica doprowadził do wyrównania. Akcję zainicjował Jan Flak wespół z Bartoszem Baranowiczem, Bary zabawił się jeszcze z obrońcami w polu karnym i precyzyjnie dograł na głowę Pranicy.
 
Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania i do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nich więcej zimnej krwi wykazali „Trójkolorowi”, a decydujący strzał oddał Thomas Pranica.
 
Piłkarzom oraz trenerom gratulujemy awansu do kolejnej rundy, czyli pierwszej na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzymy, że ta wygrana pozwoli również na ligowe przełamanie w Zielonej Górze, gdzie podopieczni Marcina Prasoła zagrają już w najbliższy weekend.
 
Finał Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze
Ornontowice, 13 kwietnia 2021
 

Gwarek Ornontowice – Górnik II Zabrze 1:1 (1:0); k. 2:4

1:0 – Ramirez, 42′
1:1 – Pranica, 87′

karne: 0:1 Baranowicz, 1:1 Sewerin, 1:2 Flak, 2:2 Steuer, 2:3 Całka, Rajca (obronił Ćwik), Lukoszek (obronił Latka), Kasprzyk (nad bramką), 2:4 Pranica

Gwarek: Latka – Jedyński, Rajca, Steuer, Małkowski – Gogatischvili (68′ Boczar), Kaszok, Zdrzałek (89′ Majeranowski), Raczyński (58′ Kasprzyk), Ramirez (62′ Miłek) – Sewerin. Trener: Łukasz Biliński.

Górnik II: Ćwik – Szymański, Surowiec, Wingralek, Korbecki (Dziedzic 75′), Lubaski (Lukoszek 46′), Koc (Zielonka 58′), Baranowicz, Pawlak (Flak 46′), Szkudlarek (Całka), Hrosu (Pranica 75′)
Trener: Marcin Prasoł

Sędzia: Leszek Lewandowski (Gliwice)
Żółte kartki: Sewerin – Baranowicz
Czerwona kartka: Surowiec (85′)

Źródło: Górnik Zabrze/szpn.pl/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments