Jan Żurek: Jesteśmy w potrzebie – przyjdźcie wspierać na stadion!

Milo  -  30 marca 2016 22:17
0
996

20160319_podbeskidzie_gornik_zurek

Od mojego przyjścia wykonaliśmy dużo pracy pod kątem techniczno-taktycznym. Sporo pracowaliśmy nad wykończeniem akcji. 10 dni pracy było dla nas bardzo intensywne i mogę zapewnić, że ten czas został spożytkowany bardzo dobrze – zapewnia Jan Żurek, trener Górnika.

Przerwa w rozgrywkach:

– Pracowaliśmy bardzo intensywnie. Mieliśmy taką potrzebę, aby popracować. Już w piątek czeka nas mecz, dlatego koncentrujemy się już tylko na Pogoni. Przerwę na reprezentację wykorzystaliśmy ciężko trenując. Chcieliśmy utrwalić dobre sprawy i poprawić gorsze. Obserwowałem mecz rezerw i widziałem dużą poprawę w porównaniu do ostatniego przegranego meczu. W rezerwach zagrało kilku zawodników z pierwszego zespołu i niektórzy zawodnicy wyróżniali się na tle reszty. Piłkarze, którzy dobrze prezentują się w rezerwach mają szansę być w naszej ekipie. Maciej Korzym jest chory i dopiero w czwartek pojawi się na zajęciach, dlatego prawdopodobnie nie zagra. Na zgrupowania wyjechali Oss, Kallaste i Ćerimagić tych zawodników nie mieliśmy do dyspozycji, ale temat jest wciąż otwarty jeśli chodzi o wyjściowy skład. Rywalizacja w drużynie jest coraz bardziej wyrównana i mogę się tylko z tego cieszyć. Wiem, że każdy zawodnik, który wejdzie w trakcie gry pomoże drużynie i oto właśnie chodzi. Od mojego przyjścia wykonaliśmy dużo pracy pod kątem techniczno-taktycznym. Sporo pracowaliśmy nad wykończeniem akcji. 10 dni pracy było dla nas bardzo intensywne i mogę zapewnić, że ten czas został spożytkowany bardzo dobrze.

Problemy zdrowotne:

– Przed meczem z Pogonią mamy swoje problemy zdrowotne, ale jest o niebo lepiej. Na pełnych obrotach trenuje Golański, treningi rozpoczął Grendel. Jestem optymistom i wierzę, że ci zawodnicy pomogą nam w następnych meczach. Oboje prezentują swoją jakość tylko trzeba ich odpowiednio przygotować fizycznie. Radek Sobolewski pojechał do szkoły trenerów i wrócił z kontuzją. Często zdarzają mu się jakieś dolegliwości, ale trenuje już z drużyną i jest wszystko w porządku. W szkole trenerów nie tylko słucha się teorii, ale także przeprowadzane są normalne treningi.

Apel do kibiców:

– Chciałbym wszystkich kibiców Górnika zaprosić na stadion. Przyjdźcie jesteśmy w potrzebie, bo zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli. Jesteśmy w biedzie i potrzebujemy waszego wsparcia. Jesteście najlepsi pokazaliście to wielokrotnie, a ja mogę tylko zapewnić, że drużyna będzie walczyć, biegać i pokażemy, że potrafimy grać w piłkę.

Największe pozytywy:

– W ostatnich meczach dużo pomógł nam Grzegorz Kasprzik taka jest jego rola, aby pomóc drużynie. Musi być tam gdzie już nie może być asekuracji obrony. Bartosz Kopacz w ostatnim czasie zrobił bardzo duży postęp, ale postęp widzę także u innych zawodników. Cały czas staram się „dokręcać” i „pompować” tych chłopców. Najważniejsze, że to co mówię przekładamy na boisko. Właśnie w tym elemencie staramy się poprawiać jeszcze pewne rzeczy. Jestem zadowolony z tego okresu, który już przepracowaliśmy. Największe znaczenie ma dobro drużyny, a nie indywidualności. Każdy piłkarz jest w tym momencie nam potrzebny. Drużynę buduje się od tyłu, a dobre występy ma Grzegorz Kasprzik, coraz solidniej gra obrona, ale trzeba poprawić jeszcze aspekty ofensywne i nad tym pracowaliśmy. Krok po kroku robimy swoje, a drużyna będzie coraz lepiej wyglądała. Mamy podział na działania ofensywne i defensywne. Kto strzeli gola jest dla nas nieważne, bo najważniejsze jest zwycięstwo. Oczywiście napastnikiem jest Kante, ale on pracuje dla drużyny. Ostatnio tak długo ćwiczył, że aż musiałem mu dać dzień wolnego, bo był przeciążony. Miał swoją okazję w meczu z Podbeskidziem, ale to już historia. Trzeba już o tym zapomnieć, bo każdy mecz to nowy rozdział.

O Pogoni Szczecin:

– To nie przypadek, że Pogoń ma tyle punktów. Ta drużyna porozkładana jest na wiele czynników. Pogoń to nie tylko Murawski, choć dla tego zespołu to ważny zawodnik. „Portowcy” mają sporo zawodników nie mniej ważnych niż Murawski. Mieliśmy już analizę gry Pogoni i jest ona już dobrze rozpracowana. Będziemy jeszcze o tym rozmawiać na przedmeczowym zgrupowaniu. W tym meczu też będziemy mieć swoje atuty.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments