Jan Żurek: Górnikowi się nie odmawia!

Milo  -  4 marca 2016 11:35
0
957

Jan_Żurek_Polonia_Łaziska

Po rozmowie z zawodnikami musiałem to wszystko przemyśleć, jest bowiem wiele złożonych kwestii związanych z drużyną, ale na to wszystko należy patrzeć z optymizmem, iść cały czas do przodu – mówi Jan Żurek, trener Górnika.

Z natury jesteś optymistą, więc można założyć, że starasz się swoim pozytywnym podejściem do futbolu zarazić piłkarzy Górnika.

– Mogę powiedzieć, że wszędzie i za wszelką cenę szukam tych pozytywów. Dla mnie bardzo ważny jest uśmiech i koncentracja. Dostałem propozycję poprowadzenia zespołu w bardzo trudnym dla niego momencie i nie mogłem odmówić. Po prostu Górnikowi się nie odmawia. Po rozmowie z zawodnikami musiałem to wszystko przemyśleć, jest bowiem wiele złożonych kwestii związanych z drużyną, ale na to wszystko należy patrzeć z optymizmem, iść cały czas do przodu.

Co chciałbyś zmienić w funkcjonowaniu zespołu, jeszcze przed meczem z Legią?

– Przede wszystkim ja i zespół potrzebujemy spokoju, by się szybko zgrać, by stworzyć dobrze rozumiejący się kolektyw. Oczywiście, w tak szybkim czasie nie da się wszystkiego odmienić.

Można powiedzieć, że masz szczęśliwą rękę do meczów Górnika z Legią. W swoim ponownym debiucie na ławce trenerskiej Górnika wygrałeś ze stołecznym zespołem 2:0. Czyli – można!

– Z każdym można powalczyć, także z Legią. Nie ma zespołów niepokonanych. O ile pamiętam to rzeczywiście w moim debiucie wygraliśmy z Legią w Zabrzu 2:0 po dwóch golach Marcina Kuźby. Jakieś pół roku później, w następnym sezonie, wygraliśmy 1:0 na Legii, po bramce Tomka Sobczaka. Uciszyliśmy wtedy „żyletę”, fanatycznych kibiców Legii, którzy byli zszokowani naszym zwycięstwem. Wtedy po raz ostatni Górnik wygrał na wyjeździe z Legią.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: polonia.laziska.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments