Jan Urban trenerem maja w PKO Ekstraklasie

Kibic  -  6 czerwca 2023 14:52
2
2190

Jan Urban został wybrany Trenerem Maja w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Jego zespół nie przegrał ani jednego meczu przed zakończeniem rozgrywek.

Górnik Zabrze zakończył współpracę z trenerem Bartoschem Gaulem po 25. kolejce 2022/23. Wówczas jego obowiązki przejął Jan Urban, który stanął przed misją ratowania swojego klubu przed spadkiem z PKO Bank Polski Ekstraklasy. Swój cel zrealizował śpiewająco, choć przygodę z nowym-starym zespołem zaczął od porażki. Jak się okazuje, był to dotychczas ostatni przegrany mecz podczas trwającej kadencji Jana Urbana w Górniku Zabrze. Szkoleniowiec poprowadził swoją drużynę do ośmiu nieprzegranych spotkań z rzędu, zdobywając w nich dwadzieścia punktów.

Piłkarze Jana Urbana nie przegrali ani jednego spotkania w kwietniu i w maju, ale szczególnie wysoką formę prezentowali w ostatnim miesiącu rozgrywek. Wygrali trzy pierwsze mecze, mierząc się z zespołami, które w pewnym etapie sezonu mogły myśleć o grze w europejskich pucharach (Pogoń Szczecin, Warta Poznań, Widzew Łódź). Kto wie, czy gdyby Jan Urban nie objął Górnika Zabrze wcześniej, Trójkolorowi również nie włączyliby się do walki o ligowe TOP-4? Na zakończenie sezonu 2022/23, gdy piłkarze Jana Urbana wiedzieli, że nie awansują już wyżej niż szóste miejsce, bezproblemowo zremisowali 0:0 z Miedzią Legnica.

Wyboru Trenera Miesiąca dokonują szkoleniowcy pracujący w osiemnastu klubach najwyższej polskiej ligi. W maju najwięcej głosów otrzymał Jan Urban, dla którego była to pierwsza taka nagroda w trwającym sezonie. Nic zresztą dziwnego, bowiem 61-letni trener pracował w Górniku Zabrze jedynie przez dwa pełne miesiące.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

 

Źródło: Ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje Panie Trenerze! I podobnych wyróżnień życzę w nowym sezonie

Dla mnie to trener Całego Ostatniego Sezonu ! , a nie tylko trener maja….. To, co zrobił, to profesjonalizm zmiszany z nutą cudu…
Pomyślności w nowym sezonie.