Jakość w parze z mentalnością

Kris  -  12 stycznia 2019 09:20
0
6227

Artur Płatek związał się z Górnikiem Zabrze w połowie grudnia. Jako koordynator pionu sportowego odpowiada za politykę transferową klubu. Podczas piątkowej konferencji prasowej Artur Płatek odniósł się do kilku kwestii związanych z jej realizacją.

Zgodnie z trenerską wizją, ale …

– Chciałbym, żeby zimą do Górnika trafiali piłkarze wartościowi, ukształtowani, ale jednocześnie żeby ich DNA pasowało do klubu, jakim jest Górnik Zabrze. Nie powiem liczby zawodników które gdzieś przebiegły przez biurko. Najłatwiej byłoby zakontraktować 5-6 zawodników, którzy są wolni a których podsyłają menedżerowie, ale my do tego podchodzimy bardzo staranie. Trener ma swoją wizję i pod nią staramy się dopasować tych chłopaków.

…modyfikacja filozofii klubu

Filozofia klubu ściągania przede wszystkim do Zabrza młodych chłopaków z regionu, ma być nieco zmodyfikowana. Młodzież ma dostać wsparcie zawodników, którzy dodadzą niezbędne – w ligowych bojach – doświadczenie. – Kiedyś można powiedzieć, że do młodzieży świat należy i uważam, że było to dobre, a trener Brosz wyciągnął z tego maksimum. Jednak po rozmowach z trenerem oraz zarządem doszliśmy do wniosku, że tym młodym chłopakom potrzebne jest trochę doświadczonych piłkarzy. Dla mnie, nie ma znaczenia czy to będzie Polak, Japończyk lub zawodnik z Afryki. Najważniejsza dla mnie jest jakość w parze z mentalnością pasującą do Górnika Zabrze – to są dwie kluczowe rzeczy. Wiele nazwisk przewija się na giełdzie dziennikarskiej, nie zawsze z tym trafiacie, nie wszyscy ci zawodnicy pasują mentalnie do naszej wizji.

Zmienna sytuacja rynkowa

W piątek Górnik zakontraktował dwóch piłkarzy, słowackiego bramkarza Martina Chudego oraz gruzińskiego pomocnika Valeriane Gvilie. To jednak nie koniec poszukiwań. – Nie jestem w stanie powiedzieć ilu to będzie w sumie zawodników, ponieważ jest to bardzo płynne. Reagujemy na sytuacje pojawiające się na rynku. Powiem tak, gdybym całym procesem kierował od sierpnia, września to kadra byłaby zamknięta, ale pracuję od 15 grudnia.

Dwie fazy budowy drużyny

Górnik pracuje obecnie nie tylko nad transferami z zewnątrz, ale także porządkuje sprawy kontraktów zawodników dotychczas grających w klubie z Roosevelta. – Przedłużaliśmy kontrakty z młodymi piłkarzami, ale zdajemy sobie sprawę, że oni muszą mieć obok siebie zawodników doświadczonych. Przedłużenia umów były pierwszą fazą naszej pracy, teraz wchodzimy w drugą. Nie bierzemy pod uwagą zawodników zgranych. Przede wszystkim, piłkarz powinien chcieć przyjść do Górnika, reprezentować go i tutaj się samemu rozwijać. To dla mnie najważniejsze kryteria.

Zrealizować zadanie

Nikomu nie trzeba przypominać, że zabrzanie wiosną przystąpią do batalii o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Teraz własnie ma być wykonana praca by zespół pod względem personalnym podołał temu zadaniu. – Chcemy zbudować zespół z którego wszyscy kibice Górnika będą zadowoleni. Jako ludzie dziś decydujący pracujemy nad tym, aby drużyna zrealizowała wiosenne cele, to jest nasze zadanie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments