Kaszpir  -  5 czerwca 2020 23:28
0
4032

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów, Marcina Brosza oraz Piotra Stokowca po spotkaniu Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk.

Marcin Brosz (trener Górnika):Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była taka, jak sobie zaplanowaliśmy. Dążyliśmy do stworzenia dużej liczby sytuacji pod bramką Lechii i to nam się udało. Szkoda, że tylko raz zdołaliśmy pokonać bramkarza rywali. Po zmianie stron wiedzieliśmy, że goście zaatakują i liczyliśmy na nasze kontry. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Niestety końcówka nie była dobra w naszym wykonaniu, choć mieliśmy sytuację na 3:2. Uważam, że było to bardzo dobre spotkanie, choć nie graliśmy całego meczu, tak jak w pierwszej odsłonie. Cieszę się, że jako zespół idziemy do przodu, brakuje nam systematyczności, by wygrywać 2-3 spotkania z rzędu.

Piotr Stokowiec (trener Lechii Gdańsk):Przyszłością jest kreowanie gry, ludzie chcą widzieć ciekawy futbol. W Zabrzu, drużyna znowu pokazała charakter, chociaż pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała słabo. W drugiej części nasze akcje zaczęły się zazębiać, graliśmy lepiej. Mieliśmy wystarczająco dużo sytuacji, by wygrać mecz. Górnik to wybiegany zespół i gratuluję im postawy, zagrali solidne zawody.

Źródło: Canal+/Roosevelta81.pl