Jaki model krzesełek zagości na stadionie Górnika?

kamres  -  16 grudnia 2014 07:55
0
2278

krzeselka_stadion_05

Po ukończeniu układania połaci dachu oraz dokończeniu hydrofobizacji trybun nadejdzie pora na najbardziej widowiskową część, czyli montaż krzesełek i barierek. Kiedy to nastąpi?

Prace przy układaniu poszycia dachu zostały przedłużone. Do tego nie rozpoczęło się jeszcze dokończenie hydrofobizacji trybun oraz wypełnienia dylatacji przy elementach prefabrykowanych, które zostanie wykonane przy okazji prac ogólnobudowlanych, czyli według terminu ustalonego przez Inwestora, do 12. kwietnia 2015 roku, po czym nastąpią odbiory techniczne. Dopiero później na trybunach będą mogły zostać zainstalowane krzesełka oraz barierki, o czym wspominała Spółka Stadion w Zabrzu. Oczywiście przetarg na wyłonienie dostawcy krzesełek może być ogłoszony wcześniej, co za pewne się stanie.

Jakie krzesełka zagoszczą na naszym stadionie? Tego jeszcze nie wiadomo. Pierwotnie miały być krzesełka firmy Eheim Moebel model FCB-M, czyli takie jakie na stadionie Legii, Bayernu Monachium czy na Stadionie Narodowym. Jednak ostatecznie zdecydowano się na siedziska firmy Abacus z serii Bronze. Z powodu problemów Generalnego Wykonawcy budowa stanęła na ponad rok, a krzesełka które były przeznaczone dla naszego stadionu pojechały gdzie indziej.

Jakie zatem krzesełka zostaną zamontowane na stadionie w Zabrzu? W narożniku południowo-wschodnim sprawne oko dostrzeże montaż próbny siedzisk w paru modelach. Zgodnie ze zdjęciem w artykule zaczynając od prawej są to: Abacus Bronze, Eheim Moebel ARC LITE oraz model, którego nie udało nam się odnaleźć. Według Redakcji to właśnie między tymi trzema modelami rozegra się ostateczny pojedynek, w którym Inwestor zadecyduje o wyborze krzesełek.

krzeselka_abacus_bronze_02

Krzesełka Abacus Bronze możemy znaleźć np. na Sportpark Bergholz w mieście Wil we Szwajcarii. Foto: w-a.pl

krzeselka_eheim_moebel_ARC_LITE

Krzesełka Eheim Moebel ARC LITE na stadionie Rhein-Neckar-Arena w Hoffenheim. Z tego samego modelu korzysta również Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie. Foto: stadionwelt-business.de

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments