„Jak za dawnych lat!” Socios Górnik mobilizuje kibiców Górnika!

Milo  -  16 lutego 2016 12:11
0
831

baner_socios

Oddanie do użytku nowych trybun na łączną liczbę 24 tys. miejsc, stowarzyszenie Socios Górnik wykorzystuje do powszechnej mobilizacji wśród kibiców. Celem jest 100% wypełnienie stadionu nie tylko podczas zbliżających się Wielkich Derbów Śląska, ale w trakcie wszystkich meczy Górnika w rundzie wiosennej!

Wielka mobilizacja odbywa się pod hasłem „Jak za dawnych lat! Wszyscy na stadion“! Myśl przewodnią akcji znajdujemy w tekstach, które ostatnio pojawiają się na stronie stowarzyszenia (www.sociosgornik.org). W jednym z tekstów czytamy: Przed nami ważny egzamin. Przed każdym z Nas. Egzamin, który należy zdać nie w pierwszym terminie, ale w całym roku. Wielkie Derby Śląska na pewno zachęcają do przyjścia na stadion i zapełnimy cały obiekt. Ważne będzie nasze zaangażowanie, aby także w kolejnych spotkaniach regularnie odwiedzać stadion (…) Jesteśmy wyjątkowi, ale to od nas zależy, czy egzamin zdamy celująco czy będziemy musieli podejść do poprawkowego. Musimy udowodnić, że pojęcie „wierność” nie jest nam obce. Wyrażam wielką nadzieję, że znów zaskoczymy sportowe otoczenie. Górnik łączy, Górnik to jedna wielka rodzina.

Właśnie w duchu budowania wielkiej rodziny Górnika pojawiły się na ulicach śląskich miast plakaty, które informują o najbliższych meczach Górnika. Z plakatów zaproszenia śle rodzina, będąca w komplecie członkami Socios. Obecnie na ulicach rozklejonych jest ich około 50, ale ciągle ta liczba się zwiększa. Samo stowarzyszenie opublikowało na swojej stronie projekt plakatu do pobrania. Każdy z kibiców może go pobrać, wydrukować i nakleić w legalnym miejscu w swojej okolicy.

Ta sama rodzina, której wizerunek widnieje na plakatach, już wkrótce na mecze Górnika będzie zapraszać wprost z bilboardów w Zabrzu. To pierwsza od kilku lat akcja bilboardowa prowadzona niezależnie i z własnej woli przez kibiców Górnika Zabrze. Koszty akcji zostały w całości sfinansowane przez małe lokalne zabrzańskie firmy.

Władze stowarzyszenia Socios Górnik wierzą, że do działań promocyjnych włączą się sami kibice. Na stronie internetowej piszą: Już dziś namawiajcie znajomych, by odwiedzali wiosną Roosevelta 81. Namawiajcie ich do wspierania Górnika i do zainteresowania się ideą Socios. Każdy z nas może mieć wpływ na powodzenie tej mobilizacji. Jeszcze raz okażmy nasze wsparcie. Kibice są wielką siłą tego klubu. Razem możemy więcej.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments