Jak transfermarkt wycenia piłkarzy Górnika? Adam Danch najdroższy

Torcidos  -  1 października 2014 19:32
0
1401

Danch_TPS_Górnik_1415
Postanowiliśmy zobaczyć jak popularna strona Transfermarkt wycenia piłkarzy Górnika Zabrze. Zdania co do samego portalu są różne, bo jedni twierdzą, że ceny zawodników są kompletnie abstrakcyjne, natomiast drudzy właśnie tam się kierują, gdy chcą bliżej zobaczyć wartość nieznanego im „grajka”. Która ze stron ma rację nie wiemy, ale wydaje nam się, że jest to rzecz godna uwagi.

I tak się dowiadujemy, że obecnie najdrożej wycenianym naszym piłkarzem jest Adam Danch. No i gdyby tak się przyjrzeć, to można znaleźć argumenty, bo i wkracza w okresy najlepszy dla obrońcy i piłkarsko bardzo się rozwinął w ostatnich latach. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Zachara i to właśnie jego spodziewaliśmy się na szczycie tego rankingu. O tym, jaki progres zaliczył nasz napastnik, niech powie fakt, że w chwili obecnej jest trzy razy droższy niż dokładnie rok temu. Największa niespodzianką jest trzecia pozycja Dawida Plizgi, przede wszystkim dzięki dobrym poprzednim sezonom. Były gracz Jagiellonii w ostatnich latach grał na bardzo przyzwoitym poziomie, co powoli udowadnia także w Zabrzu, na razie jako rezerwowy. Na niższych pozycjach zaskakuje wysokie miejsce Ołeksandra Szeweluchina, który dla przykładu jest droższy od Błażeja Augustyna o 150 tysięcy euro.

Najdrożej wyceniani zawodnicy Górnika
1. Adam Danch (26 lat) – 650 tyś. euro
2. Mateusz Zachara (24) – 600 tyś.
3. Dawid Plizga (28) – 550 tyś.
4. Pavels Steinbors (29) – 400 tyś.
5. Oleksandr Shevelyukhin (32) – 400 tyś.

Mniej adekwatnie do rzeczywistości wygląda sprawa z naszymi młodymi zawodnikami, w szczególności dotyczy to Dominika Sadzawickiego, którego cena jest jedną z najniższych w całym zespole. Reszta młokosów również nie powala na kolona, a najdroższym okazał się powracający po kontuzji Konrad Nowak.

Najdrożej wyceniani zawodnicy Górnika do 21 roku życia
1. Konrad Nowak (19 lat) – 250 tyś. euro
2.Mateusz Kuchta (18) – 150 tyś.
3. Armin Cerimagić (20) – 150 tyś.

Gdy zobaczymy łączną wartość rynkową wszystkich zespołów, to Górnik wygląda bardzo blado. Przed zabrzanami można znaleźć takie rodzynki jak Piast Gliwice czy Korona Kielce. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce należy do Legii Warszawa, która wraz z Lechem Poznań jest daleko przed resztą stawki.

Łączna wartość rynkowa
1. Legia – 19,9 mln. euro
2. Lech – 15.9 mln.
3. Lechia – 12.9 mln.
4. Śląsk – 9.73 mln.
5. Wisła – 8.85 mln.
.
9. GÓRNIK ZABRZE – 8 mln. 

Źródło: Roosevelta81.pl/Transfermarkt.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments