Jak to jest zrobione cz. 54. „Elewacja”

kamres  -  3 września 2013 08:10
0
1166

jak_to_jest_zrobione_278

Mając gotową konstrukcję żelbetową oraz dachu, pora wziąć się za montaż elewacji. Jednocześnie tym samym kończymy cykl przedstawiający budowę naszego stadionu.

W celu zamontowania poziomych rurek stanowiących elewację należy uprzednio wykonać tzw. podkonstrukcję stalową elewacji, która jest przytwierdzona do odciągów dźwigara.

Najpierw należy poskładać części elewacji na ziemi, a następnie zamontować przy pomocy dźwigu do odciągu dźwigara. Niektórzy ten element określają ”bananem”. U góry łączy się go z odciągiem dźwigara, a na dole z konstrukcją żelbetową, co widoczne jest na zdjęciu

Mając zamontowane ”banany”, należy zagęścić podkonstrukcję elewacji elementami stalowymi według projektu stadionu

Teraz wystarczy zamontować właściwą elewację, którą stanowią poziome rurki w kolorze czarnym. Na plac budowy przyjeżdżają one w specjalnych paczkach i są składane na miejscu w segmenty. Ot cała filozofia, jednak w praktyce ten etap budowy zajmuje sporo czasu

Gdyby ktoś przeoczył jakąś część całego cyklu, to zapraszamy do działu stadion na naszym portalu, gdzie znajdziecie zakładkę „Jak to jest zrobione”. Znajdują się tam wszystkie artykuły, które dotychczas ukazały się na naszej stronie internetowej.

Jeśli podobała Wam się forma przedstawienia wiedzy i zagadnień związanych z budową stadionu, chcielibyście poruszyć jakiś temat lub macie jakieś pytania, to dajcie znać w komentarzach.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments