Jak to jest zrobione cz.51. „Tereny zewnętrzne”

kamres  -  29 sierpnia 2013 08:08
0
1026

jak_to_jest_zrobione_256

Opuśćmy teraz trybuny i udajmy się na tereny zewnętrzne. Tam również znajdziemy kilka obiektów wartych opisania.

Na plac wschodni oraz pasaż handlowy prowadzą żelbetowe schody i rampy dla niepełnosprawnych wykonane bezpośrednio na gruncie, co oznacza że w tych miejscach niezbędna jest wylewka chudego betonu C12/15.

Pasaż handlowy
Pokonując 27 schodków w dół, od strony ulicy Damrota, znajdziemy się na pasażu handlowym. Murek oporowy znajdujący się na południowej stronie obiektu składa się z 3 części. Najgrubsza z nich (bliżej strony wschodniej) o długości 78 m, będzie gruba na 3,6 m. W 1/4 jej długości znajdą się kolejne schody z kładką o szerokości 8,7m prowadzące od ulicy Roosevelta na plac wschodni poziomu +1.

Miejsce łączenia schodów z placem wschodnim na poziomie +1. Widoczna belka, na której będą opierać się schody.

Środkowa część murku oporowego zajmująca kolejne 116 m ma grubość 2,6 m. Z kolei ostatni element na długości 16,7m ma grubość  1,7m.

Kładki dla pieszych
Zaprojektowano je w zachodniej części obiektu. Tą po stronie północnej przeznaczono dla kibiców drużyny przyjezdnej. Natomiast żelbetowa kładka po stronie południowej służy jako dojście na sektory dla kibiców gospodarzy. Jedna składa się z klatki schodowej posiadającej 34 schodki oraz kładki o szerokości 3,8 m oraz długości ponad 20 metrów, prowadzącej na poziom +1. Pod nią znajduje się ulica prowadząca na miejsca parkingowe za trybuną zachodnią. Głównymi elementami nośnymi kładki są belki pełniące również funkcje balustrad chroniących przed upadkiem z wysokości.

kladka2_goscie

Miejsce łączenia kładki dla kibiców drużyny przyjezdnej z placem na poziomie +1

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments