Jak to jest zrobione cz. 47 „Schodki trybun, miejsca dla niepełnosprawnych”

kamres  -  21 sierpnia 2013 07:15
0
2241

jak_to_jest_zrobione_226

Dzisiaj nadeszła pora na kolejne schodki. Przyjrzymy się tym zamontowanych na stopnicach oraz przypomnimy parę informacji o miejscach dla osób niepełnosprawnych.

Jak już kiedyś wspominaliśmy, schodki umiejscowione na górnym poziomie trybun różnią się nieco od tych znajdujących się na dolnej kondygnacji. Te pierwsze są wyższe i posiadają dwa stopnie.

Schodki górnego poziomu trybun

Schodki dolnej kondygnacji

Ich montaż jest bardzo prosty. Najpierw żuraw dostarcza schodki w odpowiednie miejsce trybun. Każdy schodek posiada od spodu dwa otwory do których wkręca się specjalne śruby, wchodzące do otworów w stopnicy. Po ułożeniu ich we właściwym miejscu, schodki należy wypoziomować używając stalowych podkładek, a pustą przestrzeń należy wypełnić podlewką cementową. Natomiast przestrzeń pomiędzy czołem stopnia a stopnicy uzupełniamy masą plastyczną na całej długości styku.

Miejsca dla niepełnosprawnych
Niepełnosprawni mają specjalnie wydzielone miejsca parkingowe w podziemiach stadionu. Samochody będą mogli zaparkować tuz przy widach, dzięki którym dostaną się na trybuny. Dla tych którzy nie przyjadą autami, przygotowano od strony wschodniej obiektu specjalne rampy wjazdowe dla wózków inwalidzkich. Po ich pokonaniu będzie już tylko prosta droga na trybuny.

Popatrzmy na womitorium. Po jego obu stronach znajdują się betonowe elementy (pomiędzy nimi biegnie niebieska rurka), z których odchodzą schodki. Od nich, patrząc w dół trybun, zamontowano jeszcze po 2 schodki z każdej ze stron. Właśnie pomiędzy nimi, a główną osia schodków, umieszczone zostaną podesty dla osób niepełnosprawnych, po jednym z każdej ze stron. Wydzielono 56 specjalnych miejsc – podestów w ramach pierwszego etapu budowy. Warto dodać, że 1 podest pomieści dwie osoby niepełnosprawne oraz dwoje opiekunów.

jak_to_jest_zrobione_231

Spójrzmy co dotychczas udało nam się zrealizować. Warto zwrócić uwagę na zaznaczone miejsca dla osób poruszających się na wózkach

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments