Jak to jest zrobione cz.43 „Stopnice górnego poziomu”

kamres  -  15 sierpnia 2013 08:12
0
1194

trybuna_wschodnia_202

Teraz wystarczy położyć jeszcze stopnice górnego poziomu oraz podłogę poziomu +4. Najważniejsze prace będą wreszcie ukończone.

Uprzednio należy jeszcze przygotować odpowiednio rygle, co opisaliśmy szczegółowo w artykule numer 36. Na tak przygotowany prefabrykat można wreszcie kłaść stopnice.

Po przyjechaniu ciężarówki z elementami, dźwig rozpoczyna układanie prefabrykatów

Na zdjęciu widać wystające dyble od dołu stopnicy, które wchodzą w otwory rygla

Wyglądają one tak. Na zdjęciu oczywiście nie ma pokazanych podkładów

Stopnice górnych trybun maja wyższe stopnie od poziomu dolnego. Jest to spowodowane koniecznością zachowania odpowiednich odległości od rzędów krzesełek do bocznej linii boiska, które określają odpowiednie przepisy. Zdecydowano się więc górny poziom trybun wybudować bardziej stromo od dolnego, co spowodowało wymuszenie zamontowania wyższych stopnic jak i aluminiowych balustrad przed każdym rzędem trybuny górnej.

Wszystkie stopnice wykonane są z betonu C35/45 W8 F150. Dodatkowo stopnice zazbrojono stalą klasy AIIIN oraz A0. Prefabrykaty mają różne wymiary. Najczęściej występująca stopnica na górnym poziomie trybun ma 10,6 metrów długości, około 1,8 metra wysokości oraz 2,6 metra szerokości i waży 19,42 tony, lecz nie jest ona najcięższą stopnicą na budowie. Są nimi najwyżej położone stopnice w narożnikach obiektu, gdzie jedna ma ciężar 21,09 tony.

Na zdjęciu pierwsza najwyżej położona stopnica na placu budowy, 10 października 2012 roku

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments