Jak to jest zrobione cz.42 „Rygle i womitoria poziomu +3”

kamres  -  14 sierpnia 2013 08:23
0
2378

rygiel_196

W odróżnieniu od poziomu +2, tutaj znajdziemy rygle montowane osobno lecz nie doszukamy się żelbetowej belki stanowiącej strop. Zapraszamy na ostatni opis dotyczący rygli na budowie.

To kolejny element prefabrykowany dostarczany na plac budowy przy pomocy ciężarówek. Wystarczy unieść go przy pomocy dźwigu oraz zamocować w odpowiednim miejscu. I tak 65 razy. Rygle górnego poziomu mają wyższy skok stopnia niż te z poziomu dolnego. Dlaczego tak jest, wytłumaczymy w kolejnych artykułach.

Rygiel poziomu +3 z bliska. U góry po bokach posiada wystające betonowe elementy, na których osadza się żelbetową belkę. Na samej górze rygla znajduje się 8 śrub. Jest to mocowanie betonowych filarów podtrzymujących stalowa konstrukcję dachu.

Na zdjęciu widoczna żelbetowa belka montowana pomiędzy ryglami oraz betonowa kolumna podtrzymująca dach

Womitoria poziomu +3

Górny poziom trybun stanowi 28 womitoriów rozmieszczonych równomiernie na trybunach stadionu. Jak się je robi opisaliśmy w artykule numer 31. Tutaj technika wykonania jest taka sama. Warto jeszcze dodać, że wejścia na trybuny poziomu dolnego i górnego mają po 3,54 metrów szerokości, a ich ścianki 20 centymetrów. W przyszłości, aby dostać się na trybuny, wpierw będziemy musieli użyć nieco siły, gdyż w womitoria zostaną wprawione drzwi.

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments