Jak to jest zrobione cz.35 „Rygle i womitoria poziomu +1”

kamres  -  31 lipca 2013 06:54
0
1806

womitorium_163

W dzisiejszym artykule dowiecie się kilku rzeczy o belkach głównych trybun, czyli ryglach poziomu +1. Jak się pewnie domyślacie, różnią się od tych z poziomu 0.

Na powyższym zdjęciu dokładnie widać jak on wygląda. Swoim górnym odcinkiem opiera się na żelbetowej belce, z której wystają pręty wchodzące w rygiel od spodu (ta sama sytuacja co na poziomie 0). W połowie rygla widoczny jest słup elipsy C.

Tutaj rygiel widziany z bliska

Womitoria

To inaczej wejścia na trybuny. Znajdują się na poziomie +1 oraz na +3. Łącznie na całym stadionie jest ich 48, z czego poziom dolny trybun stanowi 20. 12 lipca 2012 roku zaobserwowano ułożone zbrojenie pierwszego z nich, co zostało uwiecznione na zdjęciu. Więc jak się to robi?

Punkt pierwszy-ułożenie zbrojenia, które można ułożyć na deskowaniu, lecz nie jest to konieczne. Najpierw zaznaczając kredą na deskowaniu odpowiednie szerokości rozkładu, ustawia się na nich pręty pionowe, a następnie zaczynając od dołu łączy się z nimi pręty poziome

Tak wygląda konstrukcja stalowa womitorium ułożona na deskowaniu

A tak wygląda ona bez deskowania, gdyż prace te nie wymagają deskowania

Teraz już musimy założyć deskowanie, bo kolejny etap to lanie betonu. Na zdjęciu widoczna odlana jedna ze ścian womitorium, na której widoczne są charakterystyczne schodki, czyli miejsca położenia stopnic.

Po uzyskaniu odpowiedniej trwałości betonu, można zdjąć deskowania i cieszyć się nowymi womitoriami

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments