Jak oni strzelają, czyli analiza straconych i zdobytych bramek

kamres  -  17 czerwca 2013 15:44
0
850

pilka_wisla_1213

Dzisiaj zajmiemy się przeanalizowaniem faz meczu w jakich Górnik strzelił i stracił najwięcej goli w minionym sezonie. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Poniższy wykres przedstawia fazy meczu w jakich Górnik stracił bramki. Oś pozioma to minuty spotkania. Postanowiliśmy podzielić połowę meczu na 3 części: początek spotkania, środek i końcówka połowy. Pionowa oś to ilość strzelonych bramek przez rywali. Jak widzimy na załączonym niżej wykresie najwięcej goli traciliśmy w końcówkach spotkania. Mogło to być spowodowane dekoncentracją zawodników lub, na wypadek przegrywanego spotkania, podejmowaniem ryzyka i przesuniecie zespołu do przodu. W ten sposób przeciwnicy strzelili nam aż 9 goli. Taka dekoncentracja nie miała miejsca przed przerwą w meczu, gdyż wtedy traciliśmy najmniej bramek.

bramki_stracone_01

Przeanalizujmy teraz sytuacje w których minutach Górnik strzelał zdobywał bramek. Tak jak poprzednio oś pozioma to minuty spotkania, a pionowa to liczba strzelonych goli. Tutaj widać wyraźnie, że najwięcej ich padło przed przerwą bo aż 9. Ten okres gry był dla nas najlepszy – traciliśmy najmniej bramek, a strzelaliśmy najwięcej.

bramki_strzelone_01

Łącznie w meczach granych przy ulicy Roosevelta zdobywaliśmy 1,27 bramki na mecz, a traciliśmy 1/mecz. Spotkania na wyjeździe to po 1,07 bramek straconych i strzelonych w meczu.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments