Jak kibice Górnika wpłynęli na decyzję o budowie nowego stadionu?

amigo  -  21 lutego 2016 13:06
0
1403

nowy_stadion_potrzebny_od_zaraz

W kwietniu 2010 roku Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze zainicjowało akcję mającą na celu budowę nowego stadionu dla Górnika, dla miasta Zabrze. Sympatycy Górnika idąc za ciosem (mam tu na myśli ratunek klubu i doprowadzenie do przejęcia akcji upadającego wówczas klubu przez miasto) przygotowali kampanię wizerunkową skierowaną do  władz miejskich.

Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze informuje, że rozpoczęło akcję propagowania budowy nowego stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Na początek na ulicach miasta pojawiły się reklamy na bilbordach z hasłem: „Nowy Stadion Górnika Potrzebny Od Zaraz”. Budowa nowego obiektu ma duży wpływ na przyszłość nie tylko zabrzańskiego klubu, ale także całej śląskiej oraz polskiej piłki. Nowy stadion z pewnością podniesie prestiż miasta Zabrze, którego wizytówką jest Górnik. Prosimy więc wszystkie podmioty medialne o wsparcie i nagłośnienie naszej akcji, aby przyniosła ona pozytywny skutek, a tym będzie jak najszybszy start budowy nowego obiektu przy ulicy Roosevelta.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

Akcja kibiców Górnika nabrała tempa. Poza kilkoma bilboardami, które pojawiły się w mieście, w tym przy wyjeździe z Urzędu Miasta Zabrze, przedstawiciele Stowarzyszenia odbyli szereg rozmów, konsultacji z włodarzami miejskimi, opozycją, osobami preferującymi inne rozwiązania, stawiali się licznie na kolejnych sesjach rady miejskiej, lobbując dla nowego stadionu. Nasze przedsięwzięcie zyskało aprobatę i wsparcie kibiców w kraju. Można było przeczytać pełne szacunku artykuły, na stronach internetowych Lecha czy też Legii.

bilbord1_nowystadion
bilbord2_nowystadion
bilbord3_nowystadion
bilbord4_nowystadion
bilbord5_nowystadion

Artykuł z „Naszej Legii” – wycinek

Tymczasem fani Górnika Zabrze ruszyli z akcją na rzecz budowy nowego stadionu w Zabrzu. Fani przygotowali billboardy z hasłem „Stadion dla Górnika potrzebny od zaraz” oraz wizualizacją obiektu. Powstała również poświęcona akcji strona internetowa StadionDlaGornika.pl, gdzie znajdują się wszelkie informacje dotyczące tej inicjatywy. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze, które liczy na przyspieszenie budowy obiektu. Pojawiły się też ulotki rozdawane na terenie Zabrza, czy też koszulki „Nowy Stadion Górnika potrzebny od zaraz”

koszulka_nowy stadion

Koszulki otrzymali również radni miasta, którzy to na jednej z sesji ostatecznie podjęli – prawie jednogłośnie – decyzję o budowie/modernizacji naszej świątyni. Dziś patrząc z perspektywy czasu, mimo że nie pierwsi ruszyliśmy z budową, a tak w założeniach miało być, każdego kibica Górnika rozpiera z pewnością duma. Stadion został zmodernizowany, a jego budowa kilkakrotnie ratowała licencję na grę w ekstraklasie, zachowując dla Górnika ligowy byt. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkich osobom zaangażowanym w projekt budowy stadionu Górnika, Pani Prezydent, która dotrzymała obietnicy, ówczesnym Radnym Miasta Zabrze, klubowym działaczom i kibicom Górnika, tym mniej i bardziej zaangażowanym, za to, że byli z nami i wspierali tę akcję, a już w niedzielę zapełnią stadion przy Roosevelta 81. Szanujmy to, co zostało osiągnięte, szanujmy Stadion, który powstał dla Nas. Dbajmy o to, by zapełniał się tak jak na derby, by frekwencja na meczach Górnika była najlepszą w kraju!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: stowarzyszenie.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments