Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:3. Koncert Górnika. Kubica bohaterem!

Kaszpir  -  16 sierpnia 2021 19:56
8
4346

Górnik wygrał wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 1:3. Dwie bramki zdobył Krzysztof Kubica, a jedną do wyniku dołożył Jesus Jimenez.

W Białymstoku oglądaliśmy zmienioną jedenastkę w porównaniu do zwycięskiego meczu ze Stalą Mielec. Trener, Jan Urban, dokonał trzech roszad w wyjściowym składzie. Przede wszystkim zabrakło (nawet na rezerwie) Łukasza Podolskiego. Na jego miejsce desygnowany został Piotr Krawczyk. Ponadto, Dadok, jak i Dziedzic usiedli na ławce rezerwowych, a od pierwszych minut pojawił się Pawłowski oraz Kubica.

W pierwszej części spotkania Górnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Częściej byli przy piłce, konstruowali groźniejsze akcje, co miało również wpływ na wynik. Po czterdziestu pięciu minutach Trójkolorowi schodzili do szatni prowadząc 1:2. Worek z bramki otworzył Krzysztof Kubica. Zabrzańskiego pomocnika świetnie obsłużył Manneh. Jego dogranie na około szósty metr było dokładnie na głowę Krzyśka i Kubica pokonał Dziekońskiego. Radość gości trwała krótko. Już trzy minuty później Jagiellonia wyrównała. Gospodarze rozklepali zabrzan. Prikryl pograł z Imazem i ostatecznie zakończył akcję strzałem po długim słupku, nie dając szans Sandomierskiemu. Jednakże, Trójkolorowi się nie załamali i ruszyli odrabiać straty. W 37. minucie Kubica ponowne wypisał się na listę strzelców i wyprowadził gości na prowadzenie. Tym razem dośrodkowaniem na głowę Krzysztofa popisał się Janża.  W samej końcówce swoją okazję miał jeszcze Krawczyk, lecz spudłował.

Drugą odsłonę Trójkolorowi rozpoczęli fanatycznie. Już w 54. minucie zabrzanie podwyższyli prowadzenie. Krawczyk biegł z piłką i wycofał futbolówkę do Nowaka. Bartek nie zastanawiając się natychmiast uruchomił Jimeneza, a Hiszpan stając oko w oko z Dziekońskim nie dał szans golkiperowi Jagi. Górnik wygrywał w Białymstoku już 1:3. Po trafieniu Jesusa groźną akcję przeprowadzili białostoczanie. Imaz stanął przed szansą, lecz po wymanewrowaniu obrony niecelnie uderzył. Gospodarze próbowali zmienić obraz spotkania, lecz Górnicy byli dzisiaj lepsi. Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników w Białymstoku widniało 1:3. Górnik po dobrej grze notuje drugie zwycięstwo z rzędu. Brawo Trójkolorowi!

Po spotkaniu w Białymstoku nasz zespół ma w swoim dorobku sześć punktów, co daje podopiecznym Jana Urbana 9. pozycję w tabeli. Już za tydzień czeka nas przerwa od piłkarskich emocji, gdyż ze względu na występy Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach, spotkanie częstochowian z Górnikiem zostało przełożone na inny termin. Przed kolejną okazją do odniesienia zwycięstwa nasz zespół stanie dopiero w sobotę 28 sierpnia, kiedy zmierzy się przed własną publicznością z Piastem Gliwice.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:3 (1:2)

0:1 – Kubica, 24′
1:1 – Prikryl, 27′
1:2 – Kubica, 37′
1:3 – Jimenez, 54′

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Prikryl, Pazdan, Augustyn, Tiru, Nastić (73′ Toporkiewicz), Pospisil, Romanczuk (C), Quintana (57′ Trubeha), Imaz, Cernych (73′ Tabiś)
Steinbors – Mystkowski, Trubeha, Tabiś, Wojciechowski, Struski, Matus, Majsterek, Toporkiewicz
Ireneusz Mamrot

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski (c), Janicki, Gryszkiewicz, Pawłowski, Kubica (90+2′ Dziedzic), Manneh, Janża, Nowak (90+2′ Sanogo), Krawczyk (78′ Baidoo), Jimenez (88′ Cholewiak)
Bielica – Cholewiak, Wojtuszek, Sanogo, Baidoo, Dziedzic, Bainović, Szymański, Dadok