Jacek Grembocki: Zapłacę krocie za koszulkę Podolskiego z autografem

Kaszpir  -  11 lipca 2021 09:58
1
2878
Lata 90-te, stadion Widzewa Łódź. Jacek Grembocki w akcji, w tle Marek Piotrowicz

Jacka Grembockiego starszym (nieco) kibicom Górnika przedstawiać nie trzeba. Młodszym można tylko przypomnieć, że ten niesamowicie waleczny zawodnik, reprezentował „Trójkolorowe” barwy w latach 1986-94. Dwukrotnie z zabrskim klubem zdobywał mistrzowskie tytuły (1987, 1988). Grał w jednym zespole z brązowymi medalistami Mistrzostw Świata, Waldemarem Matysikiem, czy Andrzejem Pałaszem. Grembocki miał okazję występować ramię w ramię, choćby z ówczesną gwiazdą ligi, a obecnie trenerem Górnika – Janem Urbanem. Siedmiokrotny reprezentant Polski jest jednak pod ogromnym wrażeniem – o czym mówi w rozmowie z Interia.pl – transferu Łukasza Podolskiego. – Jak tylko Górnik zrobi koszulki z nazwiskiem Podolskiego z jego autografem, to zapłacę za nią krocie.

Grembocki w rozmowie z portalem wspomina m.in. wujka Łukasza, Jerzego Gregorczyka. – Był wspaniałym człowiekiem. Dużo nam opowiadał o tym, jak Lukas wyjechał z rodziną do Niemiec i stawiał pierwsze kroki w piłce. Był bardzo dumny, że tak świetnie się rozwijał. Żona Jurka grała w piłkę ręczną w Sośnicy Gliwice. Była chyba nawet reprezentantką Polski. Oni wszyscy pochodzili z tej samej dzielnicy. Mieszkali obok Marka Piotrowicza, kolejnego zawodnika Górnika.

Przyjście Poldiego do Górnika odbija się szerokim echem nie tylko w Polsce – Wiem także od Polonii żyjącej w Niemczech, że tam też bardzo cieszą się z tego transferu. Lukas to ikona reprezentacji Niemiec, a na dodatek dotrzymał słowa, że zagra w Górniku Odezwał się do mnie kuzyn, którego nie widziałem dobre 30 lat. Powiedział, że w październiku przyjdzie na mecz do Gdańska, bo wtedy Lechia podejmie Górnika. Przyjedzie po to, by zobaczyć właśnie Podolskiego – podkreśla.

Grembocki liczy, że przyjście 36-letniego napastnika okaże wielką korzyścią marketingową dla Górnika. – Mam nadzieję tylko, że dobrze to wykorzystają i klub się podniesie. Może nie zdobędzie mistrzostwa, ale będzie w czołówce ligi. Dla mnie to coś wspaniałego. Jak tylko Górnik zrobi koszulki z nazwiskiem Podolskiego z jego autografem, to zapłacę za nią krocie – zapewnia Grembocki. 

Źródło: Interia.pl
Foto: Piłka Nożna

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

wszyscy się cieszą teraz czas żeby śląski biznes też chciał się mocniej zaangażować i pokazać że tu też ludzie potrafią zarabiać i mają swoje ambicje i wokół tego co się stało budować znowu nową historię lepszą niż ostatnich 30 lat