„Ja uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie…”, czyli wiara (nie) zachwiana

g.rajda  -  28 marca 2014 06:24
0
1084

weekend_ona_tanczy_
W rytm znanej i jakże osłuchanej melodii dzieła chłopaków z zespołu Weekend, postanowiłem podsumować kilka obietnic naszej Pani Prezydent miasta Zabrze. Obietnic dotyczących oczywiście naszego klubu Górnika Zabrze. Muszę dodać na wstępie, że tekst tworze po traumatycznym przeżyciu. Owym wstrząsem był mecz Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz w pucharze polski w Zabrzu.

„Padlina”, jaką zafundowali nam piłkarze Górnika doprowadziła do tego, że opuściłem stadion już w 70. minucie spotkania. I prawdziwym powodem nie był tylko i wyłącznie styl, czy wynik 0:3 na korzyść Zawiszy. Prawdziwym powodem był widok Pani Prezydent Miasta i jej „nieskazitelny uśmiech” podczas wejścia na stadion w 30. minucie spotkania. Jak zestawiłem ze sobą owe zjawiska, dotarło do mnie że 3 „dychy” straciłem bezpowrotnie, wracam do domu na ciśnieniu kolibra, a na koniec zostaje świadomość, że kogoś poza kibicami Ruchu to bawi. Dlaczego? No to przeanalizujemy kilka faktów.

Luty 2014 roku, prezentacja zespołu Górnik Zabrze. „Żelazna Dama”, czyli Pani prezydent rzekła: „Idziemy na mistrza”, „Jesteśmy coraz bliżej 15. +gwiazdki+ (mistrzostwa), coraz bliżej nowych miejsc na stadionie. Trzeba jeszcze przeżyć wiosnę| – uspokajała prezydent. Wszystko „cacy”. Powiedziałbym, że nawet jest to prawdą. Już wyjaśniam. Odwracając tabelę rudny wiosennej jesteśmy niekwestionowanym liderem tabeli u siebie oraz na wyjeździe. Odwracając wagę bramek strzelonych i straconych także Górnik wiedzie prym, bo nikt tyle ich nie stracił. Styl już podsumowałem i nie chcę do tego wracać. Natomiast ta nieszczęsna 15 gwiazdka… Ujrzałem ją i to zaraz po wspomnianym wcześniej meczu- jak dostałem w łeb tym widowiskiem.

Mam w sumie takie „Deja vu” w wersji „life”, bo 0:3 to nie pierwszyzna dla Górnika tej wiosny. Tylko dlaczego mnie to spotkało na początku wiosny? Przecież mieliśmy ją najpierw przeżyć, a nie doświadczyć wszystkiego na raz! No cóż, nikt nie jest nieomylny. Co do stadionu. No tak, pojawiają się coraz nowe miejsca. W chwili obecnej mamy dla kibiców 4 krzesełka na nowych trybunach, docelowo ma być 24 tysiące, ale to tylko detal.

Niestety, brutalna rzeczywistość dotarła na szczyt władzy miasta Zabrze. Słowo to „miecz obosieczny”, który chyli się teraz ku władzom Górnika. „Celebryci” w naszym kraju z łatwością uzyskują splendor i sławę. Dlaczego nasza Pani prezydent wychodzi na celebrytkę? Otoczenie… Osoby zarządzające klubem Górnik Zabrze nie maja pojęcia o swojej pracy. Jeszcze jest czas na zmiany w zarządzie, czy radzie nadzorczej. Czy kompetentni ludzie pozwalają sobie na sprzeniewierzanie majątku spółki? Takim na pewno jest rozdawanie gratis piłkarzy jak Nakoulma czy Olkowski. „De facto”, na Nakoulmie Górnik stracił: 1 mln zł za transfer z Górnika Łęczna. Ok 2,5 mln z tytułu wynagrodzenia piłkarza za 3 lata gry dla Górnika. Transfer Nakoulmy do klubu zagranicznego, do którego nigdy nie doszło, to strata minimum 700 tysięcy Euro. To oczywiście detal, 6 „baniek”, które zostały pożarte przez niekompetencję zarządu i byłego prezesa zapłaci miasto. Przepraszam zarządziło miasto, natomiast zapłacą podatnicy. Paweł Olkowski to strata ok. 1 mln euro czyli 4,5 mln złotych plus pensje, jakie pobierał piłkarza. (wycena piłkarza przez transfermarkt.de ). To także Dedal. Straty wrzuci się w budżet na przyszły rok .

To tylko oczywiste przykłady nieudolności wspomnianego otoczenia Pani prezydent. Patologie w klubie mnożą się jak „chińskie biedronki” na parapecie za oknem na wiosnę. Teraz odezwa i posumowanie tego co me oczy ujrzały.

Kochana Pani prezydent. Moja wiara jest zachwiana, bo w tych trudnych chwilach biega Pani po stadionie z uśmiechem, gdy należy ronić łzy nad tym co się dzieje. W tanecznym kroku na prezentacjach, jak co roku, obiecuje Pani 15. „gwiazdkę” i stadion. I tutaj żyję nadzieją, że te obietnice i ten uśmiech to nic innego jak naiwność. Żyje nadzieją, że okłamali Panią tak jak i mnie, a Pani naiwnie wzięła te obietnice na swoje barki, ufając tym ludziom bezgranicznie. Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć Pani zachowania, bo nie wierzę, że jest Pani „wyrachowanym celebrytą”.

TEKSTY PUBLIKOWANE W DZIALE “OKIEM KIBICA” SĄ PRYWATNYMI OPINIAMI AUTORA

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: allaboutmusic.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments