Ile widzów pomieści sektor gości, a ile trybuna „Torcidy”?

kamres  -  3 maja 2015 09:17
0
9526

torcida

Zgodnie z Uchwałą nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku, wprowadzoną przez prezesa Zbigniewa Bońka, klub musi udostępnić kibicom gości co najmniej 5% ogólnej liczby pojemności stadionu. Na dzień dzisiejszy wychodzi, że klub z Zabrza będzie hojniejszy dla kibiców gości i po wybudowaniu całego stadionu liczba ta będzie wynosiła prawie 9%.

Stadion w Zabrzu będzie dwupoziomowy. Dolne sektory trybuny gości pomieszczą łącznie 1133 kibiców. Natomiast górny poziom to 1648 miejsc dla kibiców drużyn przeciwnych. Łącznie sektor gości pomieści  2781 kibiców, co daje prawie 9% ogólnej pojemności stadionu po zakończeniu budowy wszystkich trybun. Sądzimy jednak, że w tej liczbie będą mieścić się również sektory buforowe.

Regulaminowe 5% pojemności stadionu to około 1600 miejsc dla fanów rywala. Jeśli okaże się to prawdą, to na tle kraju będziemy w ścisłej czołówce i uplasujemy się gdzieś między Legią a Wisłą. Naszym zdaniem jest to dobry wynik, gdyż sektory gości na innych stadionach o pojemności zbliżonej do naszej zapełniają się dość rzadko w komplecie.

Śląsk Wrocław – 2000
Wisła Kraków – 1650
Legia Warszawa – 1550
Lech Poznań – 1500
Lechia Gdańsk – 1500

Trybuna południowa będzie miejscem dla najwierniejszych fanów Górnika. To na niej „zasiądzie” zabrzańska „Torcida”. Według projektu, na dole w centralnej części trybuny znajdzie się gniazdo dla młynowego i bębniarzy. Plac gry od trybun będzie oddzielać szklana balustrada, a nieco dalej zamontowane będą piłkochwyty, które zostaną zamontowane za obiema bramkami. Z krzesełek, które zostaną wkrótce zamontowane zostanie utworzony napis „TORCIDA”.

Jeśli uda się oddać do użytku trybunę południową w połowie lipca, to zasiądzie na niej łącznie 5838 widzów (trybuna dolna: 3058 widzów, trybuna górna: 2780 widzów). W przypadku, gdy budowa po raz kolejny się opóźni, wtedy Górnik zagra w Bielsku-Białej, a stadion zostanie otwarty po ukończeniu I etapu robót i pomieści łącznie 24 125 kibiców.

Źródło: Roosevelta81.pl/stadion-zabrze.pl
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments