III liga: Rezerwy wracają do gry

Kaszpir  -  5 sierpnia 2023 11:01
0
927

W niedzielę na ligowe boiska wracają piłkarze III ligi. Zabrzańskie rezerwy rozgrywki zainaugurują wyjazdowym meczem z Unią Turza Śląska. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:00.

Górnik poprzedni sezon ukończył na dobrym, szóstym miejscu. Wydaje się, że powtórzenie tego rezultatu jest jak najbardziej w zasięgu piłkarzy Arkadiusza Przybyły, choć w kadrze zaszło sporo zmian. W nadchodzących rozgrywkach nie zobaczymy m.in. Daniela Ściślaka, Daniela Liszki, Patryka Pytlewskiego, Bartłomieja Korbeckiego, Michała Rostkowskiego, Wiktora Skałę, Kacpra Joachima, Alana Lubaskiego, czy Dominika Kulona. Do zespołu dołączyła natomiast szeroka grupa nowych zawodników, są w niej: Miłosz Roguła (Raków II Częstochowa ) Oliwer Mansfeld (Gwarek Zabrze) Paweł Pilch (Gwarek Zabrze) Mateusz Michalski (z juniorów) Oleg Trubnikov (Znicz Biała Piska) Tomasz Macha (ROW Rybnik) Jakub Kotko (wrócił z wypożyczenia do Chełmianki Chełm).

Latem zabrzanie rozegrali serię gier sparingowych. Poniżej wyniki:

  • 08.07. Wisła II Kraków – Górnik II Zabrze 1:3 (Wąsik, Barczak, zaw. test.)
  • 12.07. Drama Zbrosławice – Górnik II Zabrze 3:2 (Roguła, Kulig)
  • 15.07. Zagłębie II Sosnowiec – Górnik II Zabrze 3:6 (Barczak x3, zaw. test., Włodarczyk, Kulig)
  • 22.07. LKS Błyskawica Kończyce Wielkie – Górnik II Zabrze 1:19 (zaw. test. x13, Włodarczyk x3, Tobolik, Roguła, Barczak)
  • 24.07. SK Hanacka Slavia Kromeriz – Górnik II Zabrze 4:4 (Wodecki x2 gole Włodarczyk, Kulig)
  • 29.07. Banik Ostrava B – Górnik II Zabrze 5:2 (Barczak, Włodarczyk)

Unia Turza Śląska jest jednym z czterech beniaminków. Nasi najbliżsi rywale w minionym sezonie okazali się najlepsi w rozgrywkach IV ligi grupy śląskiej II. W przedsezonowych sparingach pokonali m.in drużynę LKS-u Goczałkowice Zdrój 3:1. Rezerwy Górnika rywalizowały już z Unią na III-ligowym szczeblu w sezonach 2016/17 i 2017/18. Oba kluby w tamtych latach łączyła osoba Józefa Dankowskiego, który miał okazję pracować w charakterze trenera zarówno w Górniku, jak i Unii. 

 


Przypominamy, że mecze drugiej drużyny Górnika można obstawiać u naszego partnera Superbet.

 

 


Unia Turza Śląska – Górnik II Zabrze; niedziela 6 sierpnia, godz. 17:00. ul. Bogumińska 17, 44-351 Turza Śląska 


Ważnym elementem kampanii jest także współpraca z wybranymi Klubami z tego poziomu rozgrywek. Jeśli rozbudowana oferta na niższe ligi piłkarskie jest dla Was ciekawa, a nie macie jeszcze konta u naszego partnera, to jest to dobry moment na założenie konta w Superbet.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments